Як відомо жителям нашого району з соціальних мереж, у понеділок, 30 березня, Здолбунівський районний суд виніс рішення поновити на посаді головного лікаря Здолбунівської ЦРЛ Владислава Сухляка. Треба сказати, що ця новина була сприйнята громадою району досить позитивно, адже Сухляка вважають хорошим управлінцем, який за роки перебування на чолі нашої лікарні реалізував у ній чимало позитивних змін. Зрозуміло, що хороший та досвідчений керівник на чолі основного медичного закладу району у цей непростий час поширення коронавірусу – на вагу золота.

Рішення суду є негайним до виконання. Проте, коли Сухляк прийшов з ним у лікарню, щоб поновитися на посаді, скасувати незаконний запис про звільнення у своїй трудовій – зробити цього він не зміг. Тепер, щоб виконати рішення суду, працює виконавча служба. Яка, вочевидь, зараз зобов’язана не просто поновити Сухляка на посаді, а й накласти штраф на тих, хто відмовляється це робити.

А тим часом у «білому домі» району відбуваються якісь просто неймовірні речі. Голова районної ради Олег Дацюк, який, власне, і незаконно звільнив Сухляка, збирає позачергову сесію районної ради. Як йдеться на сторінці цієї установи, «орієнтовно з двох питань».

Проте, перед сесією депутатам роздають і третє питання: про виконання рішення суду щодо Сухляка. Юристи, яких ми попросили ознайомилися з таким формулюванням, не знали, сміятися з цього чи плакати. Так, вам не почулося. Депутати «з подачі» Дацюка вирішили голосувати, чи виконувати рішення суду, яке є обов’язковим до виконання і може бути оскаржене лише в апеляційному суді. Звісно, що рішення про поновлення районна рада, де більшість складають депутати «з орбіти» Дацюка, не підтримала: за – 7, утрималось – 18.

Важко добрати слів, щоб оцінити те, що відбувається з владою району у цей непростий час. У зв’язку з цим, виникає низка питань як до керівництва районної ради, так і до громади району.

  1. Чи розуміє керівництво районної ради, що такими своїми подальшими кроками робить лише собі гірше, адже замість того, щоб зробити єдиноправильну дію і виконати рішення суду, вчиняється кілька ще більш помилкових кроків, які лише погіршують його ситуацію. Олег Євгенійович, хто вам радить робити такі дурниці? Не слухайте цих людей і позбавтесь від них. Бо вони не несуть за все це жодної відповідальності. А ви – несете.
  2. Хто персонально має відповідати за усі рішення районної ради цього скликання, які були скасовані судом? Адже таких рішень було кілька.
  3. Хто відшкодує Сухляку заробітну плату за період з жовтня 2019 року, тобто від моменту його незаконного звільнення: громада району своїми податками, чи посадові особи, які ухвалювали незаконні рішення і які, до речі, теж утримуються коштом податків мешканців району?
  4. Як почувається апарат районної ради, який змушений приховувати від депутатів справжню причину скликання позачергової сесії, запрошуючи депутатів на засідання під приводом розгляду абсолютно інших питань? От, ніби ж дорослі люди, а поводяться наче…
  5. Кому служать депутати районної ради: людям, які їх обрали і їм довірили захист своїх інтересів, чи Дацюку?
  6. Чи розуміють усі, хто відмовляється виконувати рішення суду, що такими своїми діями ви фактично паралізуєте роботу лікарні в один з найскладніших періодів її існування, коли вона має бути готова приймати десятки хворих на коронавірус? Чи розуміє керівництво району, що заради своїх політичних амбіцій ставить під загрозу життя та здоров’я жителів району?

Тим часом досвідчені люди, старожили, кажуть, що наш район за свою історію бачив багато чого. Проте того, що зараз відбувається у стінах районної ради, досі не було ніколи. Орган, який би мав захищати права та інтереси жителів Здолбунівщини, перетворився на ксерокс зі штампування незаконних рішень, і чим далі, тим ці рішення виглядають все більш безглуздими.

Зрозуміло, що рішення суду щодо поновлення Сухляка все одно буде виконане найближчим часом. Бо так постановив суд. І ніяка рада не має права це рішення ставити під сумнів. Проте прикро, що замість того, щоб зосередити свої зусилля на боротьбі з коронавірусом, влада займається боротьбою з правосуддям.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (5 голосів, середній бал: 4,60 із 5)
Loading...