У Мізочі 10 травня вкотре обговорювали перспективи створення об’єднаної територіальної громади – на цей раз у селищній раді провели громадські слухання, на які запросили сільських та селищного голів тих місцевих громад, які потенційно можуть увійти до цієї ОТГ, депутатів та усіх, кого цікавить це питання.

Завітали на слухання і представники Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Михайло Шелеп та Ірина Кондратюк, голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, депутати Здолбунівської районної ради. Тож активне спілкування тривало кілька годин поспіль.

У Мізочі перспективи об’єднання обговорювали вже не вперше. Утім, нинішня зустріч від попередніх відрізнялася однією суттєвою деталлю: її ініціювали «знизу», адже активні мізочани створили  ініціативну групу, яка нині робить багато хороших справ, щоб поліпшити життя у селищі. У складі цієї групи – багато молоді. І найважливіше те, що цим людям по-справжньому не все одно те, що відбувається з їхньою малою Батьківщиною.

Тому під час зустрічі прозвучало багато тез, які доводили, що об’єднання, хоч і через чотири роки втрачених перспектив, та таки назріло. Адже Мізоцька ОТГ ще має змогу «вскочити до останнього вагона» й отримати кошти від держави на розвиток інфраструктури, створивши громаду та провівши вибори цьогоріч. Для цього важливо все робити швидко, вже зараз перейшовши від обговорень до практичних дій.

Та, на жаль, підстав для оптимізму не настільки багато, як того хотілося б Адже й сьогодні, через чотири роки активного процесу децентралізації в Україні, у Мізочі знову говорили про те, що й «на зорі» об’єднання – про необхідність проводити опитування населення, щоб з’ясувати думку громад, про небажання оптимізувати мережу закладів освіти, про прагнення мати гарантії, що у новоствореній громаді буде лад та процвітання…

Натомість гості вкотре намагалися пояснити просту суть децентралізації –  створення ОТГ дає змогу відчути себе господарями на власній території, мати «у руках» ресурс і самостійно вирішувати, що, куди і як, намагаючись господарювати успішно.

–  Важливо визначитися, чи готові ви до об’єднання з Мізочем. Якщо так, то вирішуємо, як діяти далі, вибудовуємо план і працюємо, – звернувся Михайло Шелеп до присутніх на заході сільських голів, запропонувавши, щоб до кінця травня у громадах вивчили думку населення і ухвалити чіткі рішення щодо згоди об’єднуватися з Мізочем.

Сподіваємося, що представники місцевих громад не лише опитуватимуть односельців, а  й розповідатимуть їм про суть та особливості ОТГ. І що до цього процесу обов’язково долучаються молоді та ініціативні, яким під силу врешті здолати ту стагнацію, яку чомусь вперто підтримує чимало наших земляків.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середній бал: 5,00 із 5)
Loading...