Вкрай складна ситуація склалася на Здолбунівщині зі станом посипання доріг. Сільські шляхи, пагорби та спуски зараз взагалі не посипають піском, хоч зима триває, а на дорогах залишається багато снігу та намерзлого льоду.

Слизькі дороги – це ризик. Насамперед для школярів, які щодня  доїжджають на навчання шкільними автобусами, котрі “стрибають” заледенілою дорогою. Днями шкільний автобус Білашівського НВК, який перевозив учнів та вчителів, ледь не перекинувся на слизькому шляху.

– Кожен день ризикують і діти, і дорослі. Адже дороги слизькі, пагорби не посипані, і проїхати шкільним автобусом там дуже важко. Такою є ситуація не лише в Білашеві, а й на інших шляхах також, – зауважує начальник відділу освіти Здолбунівської РДА Ігор Антонюк.

Критична ситуація склалася у зв’язку з тим, що в ДП «Рівненський облавтодор» Філія «Колоденська ДЕД» – організації, яка обслуговує дороги нашого району – через відсутність коштів звільнили близько 20 працівників, яких залучали на посипання доріг у зимовий період. Тому посипати слизькі дороги зараз нікому.

Тож 12 лютого під час засідання колегії Рівненської ОДА голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук порушив це питання, звернувшись до заступника начальника служби автомобільних доріг у Рівненській області Миколи Козачка.

У відео – дискусія на засіданні колегії ОДА з приводу цієї проблеми.

– Ситуація загалом невтішна. Адже, коли випаде сніг, то, звернувшись  до Колоденської ДЕД, ми вочевидь отримаємо відповідь, що техніка наразі задіяна для розчищення дороги державного значення, і працюватиме на дорогах району «завтра після обіду». А «завтра після обіду» настане через три дні… Звичайно, ми можемо просити наших фермерів та соціальних партнерів розчистити шляхи, як робили це неодноразово. Але ж посипати вони їх не будуть! А тому всі, хто причетний до розчищення та забезпечення посипання доріг у зимовий період, повинні у найкоротший термін знайти не теоретичне, а практичне, дієве рішення цієї проблеми, бо від нього залежить безпека жителів Здолбунівщини! – зазначив Сергій Кондрачук.

Адже зима триває, і сніговії та ожеледиця цілком можуть «накрити» нас ще й в березні. І хтозна, чим все завершиться, якщо техніка Колоденської ДЕД справді доїжджатиме до наших сіл на третій день…

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній бал: 5,00 із 5)
Loading...