Днями низка ЗМІ та фейсбук спільнот поширили інформацію Здолбунівської місцевої прокуратори, у якій йшлося про скерування до суду  обвинувального акту у кримінальному провадженні щодо 46-річного депутата однієї із сільських рад Здолбунівського району. Останнього звинувачують за фактом незаконного заволодіння поверхневим (ґрунтовим) шаром земель водного фонду державної власності в особливо великих розмірах.

За версією слідства, «скандальний депутат», як вже встигли наректи фігуранта справи окремі ЗМІ, діяв всупереч вимогам законодавства, облаштовуючи штучну водойму на околиці одного з сіл району.

Можна було б порадіти пильності наших правоохоронців, які так віддано захищають інтереси держави. Якщо, звісно, не зважати на особливості цього кримінального провадження. Адже у «справі зі ставком»  згаданий чоловік, яким є депутат Новомощаницької сільської ради Юрій Артюхов, довів безпідставність обвинувачень у суді ще у 2017-му. Й от у 2020-му справа «раптом» знову спливла на поверхню.

– Хтозна, чому це відбулося, – каже Юрій Артюхов, пояснюючи власне бачення ситуації. – Можливо, дехто із земляків вбачає у моїй особі серйозного суперника на майбутніх виборах, от і намагається таким способом похитнути мій авторитет. А, може, це своєрідна помста прихильників московської церкви, адже я є одним з ініціаторів переходу нашої громади до ПЦУ, ми консультували й інші громади нашого району, які виявили бажання перейти в єдину канонічну українську церкву.

Історія новомощаницького ставка, про який йдеться у справі, розпочалася ще в 2014 році. Саме тоді ГРОМАДА села на ЗБОРАХ вирішила облаштувати водойму, оскільки на той час у Новій Мощаниці та її околицях  не було жодного місця, де можна було б порибалити, скупатися та відпочити поблизу води. Оскільки думки щодо того, де саме має бути таке місце, тоді розділилися, у результаті вирішили створити два невеликих ставочки. Як розповідає Юрій Артюхов, облаштовуючи ставки у Новій Мощаниці, громада не проводила ніяких капітальних робіт, оскільки у тих місцях вже були прокладені труби.

– Займаючись одним ставком, хлопці засипали труби, якими виходить вода, та зробили зверху дамбу. Ми ж, облаштовуючи іншу водойму, перемістили труби трохи вище, що й дало змогу підняти рівень води. Згодом найняли екскаватор, довели все до ладу. Далі, протягом року все було тихо-мирно. Люди відпочивали, рибалили. А згодом розпочалася оця тяганина зі штрафами. При цьому ставок же не оформлений на мене особисто, всі рішення проводилися як колективні, а я є просто членом громадської організації (Юрій Артюхов є уповноваженою особою ГО «ПО «Новомощаницький клуб рибалок «Журавель». – авт.), – розповідає наш співрозмовник.

У результаті в 2017 році Юрія Артюхова трьома постановами Державної екологічної інспекції у Рівненській області було визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень та накладено адміністративні стягнення

Зі свого боку Юрій Артюхов, вважаючи призначення штрафів незаконним, звернувся до суду з позовом проти Державної екологічної інспекції у Рівненській області. У результаті Постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 11 грудня 2017 року всі три постанови Державної екологічної інспекції у Рівненській області було скасовано.

У контексті цієї справи промовистим є і той факт, що у правоохоронців та екологів за увесь період не виникло жодних питань до іншого громадського формування, члени якого займалися облаштуванням ще одного ставка у Новій Мощаниці.

Наразі Юрій Артюхов співпрацює з адвокатами та готовий і надалі відстоювати справедливість у суді. Утім, ситуацію, він вважає, як мінімум, дивною, оскільки судове рішення щодо цієї справи вже є, а законодавство не передбачає повторного розгляду справи у суді тієї ж інстанції. До того ж у справі, про яку інформує прокуратура, вже вийшов строк давності.

Обурюються ситуацією і земляки Юрія Артюхова, для яких  облаштований ставок є улюбленим місцем відпочинку.

До слова, в інформації від прокурорів згадано про ще один епізод, який, вочевидь, має на меті довершити опис «скандальності» депутата: мовляв, той, перебуваючи на зимовому полюванні, під час суперечки із знайомим заподіяв останньому легкі тілесні ушкодження.

– Це трапилося десь 3 роки тому, – пояснює Юрій Артюхов. – Насправді тоді я не був на полюванні – ми з сином просто гуляли лісом, як робимо це часто. Я був без зброї, коли мисливці зробили постріл у наш бік, не помітивши нас. Тому й розпочалася невелика шарпанина. Тоді один з учасників цього конфлікту мені погрожував – мовляв, донька у нього в працює в правоохоронних органах у столиці, і тому проблем я не оберуся. Але згодом відголосок цієї ситуації начебто затих сам собою. І ось маєте – спливло й це…

За словами Юрія Артюхова, з особистих розмов з працівниками прокуратури йому стало відомо, що ця справа зараз перебуває «у керівництва на контролі». Можна лише здогадуватися, чому «керівництво»  виявляє таку зацікавленість цією справою. «Мабуть, комусь не догодив» – констатує Юрій Артюхов. Причому, склалося так, що депутат, який має активну громадську й політичну позицію та нині займається благоустроєм села, «не догодив» комусь саме після зміни влади…

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній бал: 5,00 із 5)
Loading...