Після появи розпорядження щодо звільнення з посади голови Здолбунівської райдержадміністрації у зв’язку із закінченням строку повноважень Президента України на своїй «Фейсбук» сторінці Сергій Кондрачук пообіцяв оприлюднити «Акт прийому-передачі Здолбунівського району», який нині пропонуємо увазі читачів сайту.

 «Ніщо не зміниться, доки не зміняться люди. Дайте людині вирости у свободі. Наповнюйте серце дитини добром. Годуйте молодь ідеалами. Одне слово, не стійте й не кричіть посеред пустелі, а йдіть, ідіть, не стійте. Інакше ніколи не побачите Землі Обітованої — тієї України, про яку ми всі мріємо».
Блаженніший Любомир Гузар

“Коли взимку 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав розпорядження №187/2015-рп, то він зробив мене, на той момент ще 28-річного, одним з наймолодших голів РДА в Україні. «Друже, ти хоч пару місяців протримайся», – з легкою посмішкою на вустах, проте з повною серйозністю казав мені тоді один наш направду авторитетний земляк.

Так сталось, що на сьогодні у Рівненській області, серед теперішніх моїх уже колишніх колег – керівників районів – немає жодного, хто б за каденцію Порошенка пропрацював на цій посаді хоч на день довше, ніж я. Та й в новітній історії Здолбунівщини лише Яків Романович Мельник, який очолював райдержадміністрацію у 1998-2004 роках, впродовж тривалішого часу обіймав цю посаду…

Що я відчуваю зараз, у день свого звільнення? Повірте, насамперед, полегшення. Але я не шкодую про прийняте понад чотири роки тому рішення очолити виконавчу владу в районі. І мені точно не соромно за пройдений шлях, на якому були різні обставини, ситуації та рішення.

А далі, як я і обіцяв, короткий «Акт прийому-передачі Здолбунівського району».  

ОСВІТА

Інклюзивна освіта

Ще декілька років тому більшість українців і не знали значення слова «інклюзія». Сьогодні наша команда лишає після себе інклюзивно-ресурсний центр у Здолбунові, створений для дітей з особливими освітніми потребами. Внутрішні роботи завершено повністю, ІРЦ повноцінно працює та надає послуги. З районного бюджету уже виділено кошти для проведення зовнішніх робіт (фасаду) приміщення центру.

Дошкільна освіта

Наша команда лишає після себе сотні новостворених місць для малечі у садочках. Відкриті повноцінні ДНЗ у селах Івачків, Півче, Нова Мощаниця, Новомильськ (незабаром відбудеться відкриття закладу, збудованого «з нуля»; символічно, що про розпорядження про моє звільнення я дізнався саме на цьому об’єкті), нові групи в Уїздцях, Глинську, Мізочі, кількох міських садках. І вже частково закладені кошти для проведення ремонтних робіт та відкриття садочків у селах Дермань Друга та Ступно.

А ще ми залишаємо замінені вікна, дахи, нові меблі, обладнання та добру ініціативу передбачати в бюджеті кошти з розрахунку на одну дитину для проведення поточних ремонтів у дошкільних закладах. Сподіваюсь, нова влада матиме і можливість, і бажання цю ініціативу продовжувати.

Загальна середня освіта

Ми провели, я не побоюсь цього визначення, раніше небачені заходи з енергозбереження у школах: замінені ТИСЯЧІ вікон (лишилось лише кілька сотень по всіх ЗОШ району; в обласному бюджеті уже «лежить» мільйон гривень на заміну вікон і дверей у Гільчанському НВК), утеплені фасади, збудовані твердопаливні котельні, реконструйовані покрівлі, замінені системи опалення. Придбані шкільні автобуси. Сотні одиниць комп’ютерної техніки. Збудовані внутрішні вбиральні (вже є кошти на облаштування внутрішніх санвузлів ще у 4 школах в цьому році, роботи незабаром розпочнуться). Відремонтовані спортзали. Придбані нові меблі. І не лише за державною програмою Нової української школи, коли першачки сіли за нові сучасні одномісні парти. Впродовж останніх років ми спрямовували бюджетні, а не батьківські гроші на поточні ремонти шкіл. Ми започаткували та щороку фінансуємо програми, яких раніше ніколи не було: Програму підтримки обдарованої молоді, розвитку пластового руху тощо. І, звичайно, до нашого акту прийому-передачі я включу проектно-кошторисну документацію на добудову міської ЗОШ №3.

Позашкільна освіта

Відремонтовані приміщення станції юних техніків (вікна, фасади), центру творчості для дітей та юнацтва (замінено дах), частково будинку школярів та молоді в Мізочі (вікна).

КУЛЬТУРА ТА ТУРИЗМ

Саме за часів роботи нашої команди в Здолбунові запрацював повноцінний музей. Спочатку була довга епопея з приміщенням, пов’язана з передачею будівлі з державної власності у власність громади району (відповідне рішення ухвалював уряд). А потім, завдяки Олегу Тищенку та його волонтерам, а також коштам платників податків, ми отримали такий необхідний центр нашої історії. І для мене було честю передати для музею власну колекцію монет та інших експонатів, знайдених, переважно, на території Здолбунівщини.

Наша команда залишає відремонтовані приміщення музичних шкіл, придбані для них нові інструменти. Капітальні ремонти клубів та будинків культури району та куплену для них апаратуру. Ремонти деяких бібліотек району. Встановлені пам’ятники та пам’ятні дошки нашим героїчним землякам. Ми започаткували фестивалі, конференції, інші заходи, зокрема, з метою відновлення історичної пам’яті українського народу.

МЕДИЦИНА

Центральна районна лікарня (віднедавна – «некомерційне підприємство», органом управління якого є райрада, а не РДА).

За бюджетні (про спонсорські, звичайно, не говоритиму, адже то заслуга головного лікаря) кошти проведено капремонт декількох відділень (операційного, пологового, травматологічного). Проведено і продовжують впроваджуватися заходи з енергозбереження: заміна за останні роки десь двох сотень вікон, теплотраси. Ремонт харчоблоку, під’їзд до приймального. Придбано чимало нового обладнання, зокрема, сучасний флюорограф, який замінив відповідний апарат року випуску середини минулого століття.

Але буде нечесно не включити до цього акту закриту терапію у Мізочі. Проте, я впевнений, що коли Мізоч стане центром об’єднаної територіальної громади, питання реконструкції наявного приміщення і відкриття у ньому лікувального закладу можна і варто розглядати.

Первинна медицина

Заміна майже усіх вікон у ФАПах та амбулаторіях. Придбано, нехай і в невеликих обсягах, нове обладнання. Щорічно виділяються, нехай і незначні, проте такі потрібні кошти на поточні ремонти закладів. За президентською (порошенківською) програмою будується амбулаторія у Здовбиці, яка має бути здана в експлуатацію до кінця поточного року. Ще цьогоріч має розпочатися реконструкція п’яти амбулаторій району за кошти Світового банку. Наразі триває стадія укладання договорів.

СПОРТ

Будується (на жаль, не без проблем) спорткомплекс на «вісімці». Це наш амбітний проект, який, я переконаний, має бути доведений до кінця. Збудовано міні-футбольне поле зі штучним покриттям. Придбано інвентар на сотні тисяч гривень для наших підліткових клубів за місцем проживання та ДЮСШ. Фінансуються районні спортивні програми.

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

Нове приміщення отримав наш терцентр на території колишньої залізничної лікарні. Там же відкрито соціальну їдальню, надаються інші послуги для тих, хто їх найбільш потребує. Придбано інватаксі. Мільйони гривень з районного бюджету виділяється щороку на надання матеріальних допомог на лікування. Системно проводиться нашими службами та установами «нематеріальна» робота для людей похилого віку, дітей, осіб, що опинилися у складних життєвих обставинах.

ДОРОГИ

Тут було би правильно звернути вашу увагу на картинку, яку колись запостив у Фейсбуці міністр інфраструктури Володимир Омелян (я її додаю до цього акту) і запитати усіх: де ви бачите на цій ілюстрації «район»?

Адже справді, на Здолбунівщині немає жодної дороги, яка б була чи то на балансі, чи то на обслуговуванні РДА. Проте, як представнику влади, мені соромно за стан наших доріг, за те, що я не знайшов правильні входи у правильні кабінети, щоб виправити ситуацію. І казати, що «це не моє, я за дороги не відповідаю», я теж не хочу.  Бо кожен у житті, незалежно від посад, обирає один з двох шляхів. Перший шлях – то шлях для слабаків. Він пролягає через слова «у мене нема на це повноважень», «я не можу цього зробити» та ін. Але є й інший шлях, протилежний. Шлях діяти. Бо навіть коли перед тобою наглухо закриті двері, то можна розвернутися і піти, мовляв, «що я можу зробити, вони закриті!», а можна взяти в руки лома…

Доріг в районі за останні роки зроблено значно менше, ніж хотілося б. Хоч ми й почали будувати асфальтні шляхи там, де їх ніколи не було: Мізоч-Півче, П’ятигори, за десяток місцевих доріг. Нещодавно вперше за роки незалежності тендер на експлуатаційне утримання доріг Здолбунівщини виграла не державна, а приватна фірма. Побачимо, як і де вони проводитимуть роботи.

Разом з тим, я переконаний, що якщо нова команда не скасує Дорожній фонд, а наповнюватиме його з таким же приростом, як це робив уряд Гройсмана, при цьому значно посилить контроль за термінами та якістю виконання робіт, то за два-три роки основні дороги, як в Україні загалом, так і на Здолбунівщині – будуть.

До свого акту «прийому-передачі району» включу також виграний Здолбунівською РДА міжнародний грантовий конкурс, завдяки чому наші рятувальники отримали новий інвентар та обладнання на майже мільйон гривень.

А ще лишаємо після себе сотні нових ліхтарів, які вперше засвітилися на десятках вулиць чи не у всіх селах району, дитячі майданчики, польдерну систему в Івачкові, протирадіаційне укриття у Копитковому, приміщення для місцевої пожежної команди у Малій Мощаниці… А скільки ще всього зроблено, чого не видно! Генеральні плани сіл, наприклад, без наявності яких населений пункт просто не може розвиватися.

А тепер прийшов час дякувати усім, хто був поруч всі ці роки. Насамперед громаді Здолбунівщини, заради якої й існує моя посада, колегам по роботі, керівникам та депутатам органів місцевого самоврядування, очільникам підприємств, установ та організацій району. Усім, хто незалежно від посад чи статусів підтримував, допомагав чи конструктивно критикував. Прошу вибачення, якщо когось образив чи засмутив. Повірте, я особисто не знаю жодної людини, якій би бажав зла.

Я хочу також щиро побажати успіху тій людині, яка сяде в крісло голови РДА після мене. Нехай вулиця Грушевського у Здолбунові, де працює наша райдержадміністрація, стане для неї рідним кварталом, в якому вона ніколи не заблудиться”.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (15 голосів, середній бал: 4,67 із 5)
Loading...