Уночі 19 липня собака жительки с. Мости відірвався з прив’язі та ймовірно задушив лиса, якого вранці знайшли на сільській вулиці. Про те, що трапилося, відразу повідомили ветеринарну службу, спеціалісти якої забрали труп тварини для дослідження. Згодом фахівці Рівненської державної лабораторії Держпродспоживслужби підтвердили, що тварина була хворою на сказ.

У зв’язку з цим випадком Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Здолбунівській РДА оголосила  неблагополучним щодо захворювання на сказ с. Мости та ввела карантинні обмеження, а також визначила такі межі загрозливої зони: села Будераж, Святе, Новий Світ, Зелений Дуб, Дермань Перша, Дермань Друга, Півче, Суйми, Буща, Борщівка Перша, Борщівка Друга, та лісові і польові мисливські угіддя Здолбунівської ГО УТМР, ГО МРТ «Ліски», ПМГ «Мости» ТзОВ «Хліб України Рівне».

У межах  «Плану заходів по ліквідації осередку сказу в c. Мости, оточуючих населених пунктах та лісових масивах, які входять в загрозливу зону» вживають заходи щодо недопущення поширення збудника інфекції. Зокрема проводиться подвірний обхід з проведення додаткових антирабічних щеплень, роз’яснювальна робота серед населення, тощо.

Ветеринари ж вкотре закликають усіх жителів району надати домашніх собак та котів у найближчу установу ветеринарної медицини для щеплення проти сказу.

Про це йдеться на сайті Здолбунівської РДА з посиланням на Здолбунівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.

Фото ілюстративне.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (ви ще не оцінили)
Loading...