На Здолбунівщині, як і в Україні загалом, дорожчають овочі, зокрема – картопля та цибуля. Саме цибуля нині є найдорожчим овочем з так званого «борщового набору».

Відповідно до моніторингу середніх цін на основні  продукти харчування на споживчому ринку Здолбунівського району, який регулярно проводить управління промисловості, інфраструктури та агропромислового розвитку Здолбунівської РДА, за останній місяць ціни на цибулю зросли на 11,8%. Нині кілограм цибулі на ринку коштує 19 грн. Такою ж є середня ціна на цей овоч у підприємствах торгівлі, хоч в деяких магазинах вартість кілограма цибулі становить навіть 22 грн.  До слова, в січні 2018 року цибуля в Україні коштувала близько 4 грн за кілограм

На 20% здорожчала за місяць і картопля – ціна на неї піднялася з 5 до 6 грн за кг.

Як зазначають експерти ринку, таке стрімке подорожчання пов’язане з поганим врожаєм цибулі минулого року. Нині в Україні продають переважно імпортну цибулю. Натомість вітчизняні сільгоспвиробники притримують продукцію власного врожаю, сподіваючись, що ціни зростатимуть і надалі.

Що ж до цін на картоплю, то їх зростання пов’язують з тим, що цьогоріч фермери та населення посадили менше цієї культури, зважаючи на низькі ціни на неї минулого року. Також у центральних і південних областях через несприятливі природні умови зібрали не надто добрий врожай картоплі.

Фото ілюстративне.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (ви ще не оцінили)
Loading...