Сьогодні під стінами Здолбунівської РДА молилися парафіяни московського патріархату. Влаштувати хресну ходу та молитися поза стінами церков їх спонукала «глибока стурбованість» тим, що влада на Здолбунівщині буцімто порушує їхні права.

Молилися довго. Потім священики висловлювали свої претензії до влади – знову довго та з пафосом. Говорили про утиски, гоніння й втручання. Говорили так, щоб склалося враження, неначе у нашому районі до ПЦУ «переводять» силоміць, а парафіяни РПЦ тим часом вже й помолитися не мають де. Загалом виглядало усе це так, що телебачення «з-за порєбрика» за таку картинку б віддало б чимало…

Добре, що жителі Здолбунівщини у більшості своїй – люди свідомі. І, сподіваємося, здатні критично мислити. Бо, окрім таких «картинок» є й інші – як радіють переходу до ПЦУ у с. Півче, як у храмі в селі Урвенна звучить молитва за Україну, скільки щирої радості викликає у наших земляків звістка про перехід до ПЦУ чергової громади.

Тому сподіватимемося на те, що на Здолбунівщині «караван ітиме» і далі. І віритимемо, що люди, котрі сьогодні молилися до Бога під стінами РДА, колись таки усвідомлять просту істину: якщо ми воюємо за Україну, то й молитися маємо саме за Україну.

У відео – виступ голови Здолбунівської РДА Сергія Кондрачука.

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (7 голосів, середній бал: 4,43 із 5)
Loading...