Всі ми знаємо, що Росія у військовому протистоянні з Україною використовує тактику гібридної війни. Однак Москва веде проти нас ще й інформаційну війну, метою якої є «промиття мізків» та налаштування українців один проти одного.

Російська інформаційна пропаганда проти України в дії спостерігається вже достатньо давно, ще задовго до подій на Майдані в 2014 році. Атаки кремлівських пропагандистів зустрічалися ще в 2003 році після конфлікту за український острів Тузла. Особливо активно Москва опиралася Помаранчевій революції в 2004 році, оскільки Віктор Ющенко був невигідний Кремлю, на місці президента вони бачили лише свого ставленика Віктора Януковича. Так, за Януковича вони боролися до останнього…

Вже після окупації Криму та початку бойових дій на Донбасі у соціальних мережах, блогах та форумах провідних західних та українських видань з’явилися так звані інформаційні тролі. Російських тролів зарах можна зустріти в коментарях під новинами і статтями, де такі особи залишають свої повідомлення.

Діють вони просто – до третини правдивої, але негативної інформації додають фейкову, брехливу та відверто абсурдну інформацію. Приправляють таку новину щіпкою проросійської політики і все, фейк готовий.

Мета цих кремлеботів – дезінформація та вплив на свідомість людини. Жертва і не підозрює, що у свідомості у неї виробляється прихильність до Росії. Згодом такі люди можуть втратити можливість аналізувати отриману інформацію на правдивість і достовірність. Людям тяжко зрозуміти де правда, а де брехня, оскільки пропагандисти поширюють фальшивки з різноманітних джерел. Тому фейки ми зустрічаємо на ТБ, соціальних мережах, новинних сайтах, форумах.

При цьому, нажаль, інформаційну війну проти України ведуть не лише російсько-пропагандистські ЗМІ. У нас існують медіа, які теж повторюють риторику Кремля або ж намагаються розпалили ворожнечу серед українців. Минулої осені на це звернув увагу президент Володимир Зеленський. Тоді він заявив, що інформаційна війна ведеться ще й всередині нашої країни. Погодьтеся, ви самі регулярно бачите, як окремі ЗМІ чи в соціальних мережах користувачі пишуть відверту пропаганду…

Жертв від такої інформаційної війни може бути дуже багато. Частина українців ще не зовсім усвідомила, що насправді коїться. Підсвідомо вони ще живуть тим Радянським Союзом, який існував колись. Їм важко зрозуміти, що росіяни відібрали Крим, що російські кулі вбивають наших хлопців. Хочеться закричати: «Відкрийте очі, схаменіться! Погляньте навкруги!». Ні, вони цього не бачать… Такі люди, які вірять у так званий «руський мір», не помічають домовин, у яких везуть ховати на цвинтарі наших бійців. Такі люди не вірять сльозам тих, хто втратив рідних на цій неоголошеній війні.

Давайте згадаємо, як частина Донбасу та Крим повірили російській пропаганді і чим це все закінчилося для всіх нас. Треба робити висновки, друзі…

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (ви ще не оцінили)
Loading...