Про випадки, коли так звані «тітушки» не пускали до храмів членів парафіяльних громад нашого округу, котрі ухвалили рішення про перехід до Православної Церкви України, розповів сьогодні на брифінгу у Верховній Раді України народний депутат від нашого округу Олександр Дехтярчук.

Як зазначив народний депутат, такі обурливі випадки трапилися у селі Сестрятин на Радивилівщині, а також у селах Нова Мощаниця та Буща на Здолбунівщині.

– Коли у Сестрятині громада підійшла до церкви, невідомі молодики спортивної зовнішності – близько 20 осіб, а також представники Російської православної церкви в Україні намагалися заблокувати двері. Відбулася штовханина, словесна перепалка, розпалювання релігійної ворожнечі. Найбільше вражало те, що, зі слів очевидців, представники правоохоронних органів займали якусь незрозумілу вичікувальну позицію, – зауважив народний депутат.

Тож Олександр Дехтярчук звернувся до Міністерства культури України та до Рівненської облдержадміністрації з вимогою максимально прискорити реєстрацію 22 церковних громад з 154 виборчого округу, які визначилися з переходом до ПЦУ.  Звернувся нардеп і до правоохоронців, зауваживши, що в таких випадках існує стаття Кримінального кодексу для притягнення винних до відповідальності за розпалювання релігійної ворожнечі.

– Це частина 3 статті 161 Кримінального кодексу України. І якщо правоохоронці кажуть, що вони не знають, як діяти, то в таких випадках відповідь є одна: діяти потрібно за законом. Україну ми будуємо як правову державу, і законодавство у ній повинно виконуватися, – зазначив Олександр Дехтярчук.

Парафіян Свято-Михайлівського храму с. Буща 24 лютого на подвір’ї церкви також зустріли «тітушки» та представники Російської православної церкви в Україні. Фото з «Фейсбук» сторінки голови Здолбунівської РДА Сергія Кондрачука.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній бал: 5,00 із 5)
Loading...