Народний депутат Олександр Дехтярчук 16 листопада працював на Здолбунівщині. Як і під час кожного свого візиту до нашого краю, нардеп провів багато зустрічей, маючи на меті розповісти нашим землякам про останні новини  з Парламенту та поспілкуватися про найактуальніше.

Спочатку Олександр Дехтярчук відзвітував про свою депутатську роботу колективу ВП «Ремонтне вагонне депо Здолбунів».  Перед жителями Здолбунівщини, з якими нардеп зустрічається регулярно, звітувати йому є про що. Адже за час депутатської каденції Дехтярчука за його сприяння на Здолбунівщину було спрямовано 10 млн. грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Це дало змогу вирішити багато нагальних проблем, а також розпочати будівництво нових об’єктів.

Нині ж Олександр Дехтярчук розповів про те, як у Парламенті відбувається бюджетний процес. Адже вочевидь вже наступного тижня Верховна Рада України розглядатиме проект державного бюджету на 2019 рік у другому читанні.  Тож народний депутат назвав кілька важливих цифр, зазначених у проекті держбюджету. По-перше, 210 млрд. грн. у ньому передбачено на розвиток армії та оборону країни. По-друге – 60 млрд. грн. буде спрямовано на ремонт та будівництво доріг. Цьогоріч на цю статтю було використано 40 млрд. грн., тож можна сподіватися, що у наступному році наші шляхи ремонтуватимуть та будуватимуть ще активніше.

Утім, є й менш обнадійлива цифра –  у наступному році 413 млрд. грн. держава повинна віддати за борги, котрі протягом 27 років було взято у борг в різних міжнародних інституціях.

– Цьогоріч Україна вже віддала 300 млрд. грн. боргу. Звісно, можна говорити про те, що не уряд Гройсмана брав ці борги. Та більшість з тих, хто балотуватиметься в президенти, вже були прем’єрами, або ж при владі. І всі вони причетні до створення цього боргу.  Тож, мабуть, їх потрібно питати, куди ж пішли ці кошти.  Коли Володимир Гройсман став прем’єр-міністром, він публічно, за присутності представників МВФ, опечатав станок, котрий друкує нові гроші. Також він підписав зобов’язання щодо того, що жодних копійки кредитів уряд не використовуватиме не за призначенням. Воно просте: ці кошти призначені для стабілізації національної валюти. Тобто якщо курс гривні до долара падає, валюту потрібно скуповувати, якщо зростає – навпаки. Наразі уряд  жодної копійки з позичених ним та попереднім урядом  п’яти мільярдів не використав з іншою метою. Тому МВФ тільки зараз починає вчитися нам довіряти, – зауважив народний депутат.

Розповів Олександр Дехтярчук і про інші проекти, якими він займається на нашому окрузі. Серед іншого, це відновлення пам’ятників маловідомим воякам УПА. Нині на території нашого округу є вже вісім таких пам’ятників, до встановлення яких фінансово долучився народний депутат. Найближчим часом відбудеться відкриття ще одного – у Гільчі Першій. Це пам’ятник районному провіднику УПА на псевдо «Хресний».

Ще один принциповий напрямок – дитячі садки. За час депутатської каденції Дехтярчука на окрузі було відкрито 28 садочків і груп, серед яких – оновлений ДНЗ «Малятко» у Мізочі, перша група  дошкільного навчального закладу «Малятко» в Івачкові. А наступного року на жителів нашого краю чекає ще одне відкриття – дошкільнят зустріне ДНЗ «Колосок» у Новомильську, де нині тривають внутрішні роботи.

У ході зустрічі Олександр Дехтярчук чимало розповідав і про загальноукраїнські реалії.  Зокрема – про найнагальніше: війну на Сході, яка вже обійшлася нам наддорогою ціною. Адже на Сході України загинуло 73 бійці з нашого округу.

– В України немає іншого шляху, ніж як інтегруватися в НАТО. І вже найближчим часом у Парламенті має відбутися друге голосування щодо внесення змін до Конституції щодо стратегічного курсу на набуття членства в ЄС і НАТО. Хоч наша армія входить у десятку кращих європейських армій, нам потрібне якісне сучасне озброєння, і, звичайно, порядок. Тому на виборах ми повинні обирати не політика, а курс країни, – переконаний Олександр Дехтярчук.

Зустрівся депутат цього дня і з колективом  Миротинської ЗОШ І-ІІ ст. Освітянам народний депутат розповів про ті зміни, які відбулися останнім часом у цій галузі. Зазначив він і про те, що у бюджеті наступного року передбачено невеликий ріст фінансування галузі освіти. Зокрема на втілення Нової української школи  на наступний рік у бюджеті передбачено 1 млрд. грн.

Йшлося під час зустрічей і про перспективи децентралізації – на жаль, на Здолбунівщині цей процес досі гальмують, тому потенційні громади вже втратили суттєві кошти і продовжують їх втрачати.  А тим часом на нашому окрузі вже діє багато успішних громад, в яких завдяки вдалому господарюванню відбулося багато позитивних змін.

Зустрічаючись з громадою, народний депутат закликав усіх обов’язково  вимагати звіту про свою діяльність у депутатів усіх рівнів, яких громада обрала представляти її інтереси у радах.

– Кожен повинен прийти і розповісти, що він зробив, а не кивати на Київ. Люди їх вибирають,  вони ж повинні звітувати перед ними. І якщо хтось  не виправдав довіру, більше його обирати не потрібно, – вважає народний депутат.

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (ви ще не оцінили)
Loading...