На початку нового року уряд і президент оголосили про початок нового етапу децентралізації в Україні. Однак у деяких регіонах, серед яких, на жаль, і Здолбунівщина, жодної громади досі не створено. Відтак вже протягом чотирьох років, доки в Україні триває децентралізація, потенційні громади, зволікаючи, втрачають суттєві кошти, які можна було б спрямувати на активний розвиток, зазначає народний депутат від нашого округу Олександр Дехтярчук.
– Чотири роки поспіль на одного мешканця в ОТГ держава спрямовує суттєві суми коштів: два перших роки по 1200 грн, третій та четвертий – по 780 і 560 грн відповідно. Варто просто помножити ці цифри й усвідомити, скільки так званих «підйомних» коштів втратили ті, хто так і не створив об’єднаних громад. А от громади, які отримали ці гроші, зуміли реалізувати дуже багато важливих проектів. Тому вкотре звертаюся до жителів Здолбунівського району, закликаючи їх до активності у цьому напрямку, – зазначив Олександр Дехтярчук.
2020 рік стане визначальним у втіленні реформи децентралізації в Україні, наголосив народний депутат. Відповідно до урядових пропозицій, місцеві вибори 2020 року пропонується провести на новій адміністративній основі – з укрупненими районами. До слова, в нашій області таких планується створити три – Рівненський, Дубенський та Сарненський.
– Місцеві вибори пропонується проводити за новою виборчою системою. Нинішня є недосконалою, оскільки багато громад в обласній раді не представлені або ж представлені непропорційно. Але варто розуміти, що принцип добровільності створення ОТГ, вочевидь, завершиться у жовтні цього року. Адже останні вибори в об’єднані громади за принципом добровільності пропонується провести разом з парламентськими. Принаймні таку пропозицію нещодавно висловив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, – розповів народний депутат.
Тож часу залишається обмаль, і поки громадяни ще мають шанс вплинути на перспективний план створення ОТГ, їм варто обов’язково поцікавитися перспективами децентралізації.
– Звертаюся до усіх голів місцевих рад, а також депутатів та активістів: обов’язково дізнайтеся, до якої потенційної ОТГ, відповідно до перспективного плану, входить ваша громада. Навіть якщо зараз створити ОТГ не вдається, доцільно дізнатися, чи влаштовує вас перспективний план, затверджений обласною радою, зокрема – визначена конфігурація об’єднання та центр майбутньої громади. На жаль, в інших районах вже є приклади, коли такі плани готували недосконало та без врахування громадської думки. Тому займайте активну життєву позицію щодо цього питання та впливайте на своє майбутнє! – зазначив Олександр Дехтярчук.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (ви ще не оцінили)
Loading...