Останній тиждень дев’ятої сесії Верховної Ради України ХІІІ скликання видався доволі активним, хоч відвідування депутатами своїх робочих місць було, м’яко кажучи, далеким від ідеального. Утім, як зазначає народний депутат від нашого округу Олександр Дехтярчук, кожен виборець повинен аналізувати роботу свого депутата та робити правильні висновки, обираючи представників у Парламенті на виборах.

Одним з найбільш знакових законів, які підтримав в останній сесійний тиждень Парламент, став  законопроект «Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статутом юридичних осіб)», який врегульовує процес переходу громад УПЦ МП до ПЦУ.

– Цей законопроект планували голосувати у двох читаннях. Проте навіть у сесійній залі було помітно, як прихильники «руського міра» вишукують засоби протистояти голосуванню. Йшлося й про домовленості між певними олігархічними групами, які прагнуть будувати стару олігархічну Україну, де вони почувалися б комфортно. Саме тому спікер Андрій Парубій був змушений поставити цей законопроект на голосування за основу і в цілому. Затягування  часу з цим рішенням ускладнило б його прийняття, адже це давало час для кулуарних домовленостей і торгів, – розповідає Олександр Дехтярчук.

Депутат від нашого округу був серед тих 229 нардепів, які підтримали цей законопроект, адже переконаний, що він дасть змогу покращити релігійну ситуацію в Україні.

– Україна змінилася. Після Революції Гідності та чотирьох років війни ми усвідомили, хто ми є. І коли Україна отримала канонічну Церкву, яка починає розбудовуватися як одна з п’ятнадцяти рівноправних Церков Вселенського Патріархату, закономірним є бажання низки громад визначитися зі своєю релігійною приналежністю. Тож порядок переходу є дуже важливим. Якщо ж проаналізувати ситуацію, то побачимо, що реєстрація релігійних громад відділеннями юстиції на місцях була дуже формальною. Замість статуту подавалися якісь спрощені варіанти, не велися реєстри громади… Тому автори законопроекту мали складне завдання – виписати демократичний і дієвий механізм, який не принижує честі і гідності будь-якого вірянина. Ми ж пам’ятаємо, які протистояння відбувалися у Птичі на Дубенщині, хоча більшість громади з першого дня прагнула перейти до тоді ще УПЦ КП, – пригадує нардеп.

Усі ці моменті враховано в ухваленому законопроекті, який передбачає, що головним буде саме волевиявлення людини у її релігійній приналежності, зазначає депутат. Керуючись нормами нового закону, громада матиме змогу організувати збори, затвердити статут, внести усіх присутніх у протокол зборів як членів релігійної громади та не менш як двома третіми голосів ухвалити рішення про перехід до визначеної громади. Якщо ж певна кількість членів релігійної громади виявить бажання залишитися прихильниками Московського патріархату, то й таке їхнє право закон передбачає. Відповідно до нього, такі люди можуть у визначеному порядку зареєструвати свою релігійну громаду та використати своє право на почергове богослужіння.

– В Україні релігійне питання поволі стає політичним, особливо ж з наближенням виборів Президента. Тому дуже добре, що цей законопроект було проголосовано. Я ж звертаюся до громад Здолбунівщини з закликом підтримати об’єднавчий процес утворення єдиної Православної Церкви України. Статут Церкви є демократичним, її очолив молодий керівник. Становлення митрополита Єпіфанія відбувалося на Рівненщині, і кращі традиції покійного владики Даниїла, який був його наставником, відбиваютьс нині на його діяльності. Митрополит Єпіфаній вважає, що храми повинні бути не лише місцем здійснення священних таїнств, а й культурно-духовними просвітницькими осередками у громадах. Приємно, що у церквах на нашому окрузі нещодавно проводилися різдвяні свята, до яких я з задоволенням долучався. Це ж чудово, що у храмах люди можуть присісти, послухати виступи колективів, які славлять Христа, вітати їх оплесками. У російській церкві з суворими традиціями таке неможливо! – зауважує депутат.

Попереду на нашу Церкву чекає розвиток, вважає Олександр Дехтярчук, закликаючи усіх відповідно до чинного законодавства ухвалити рішення про перехід у громадах.

– Тарас Шевченко писав: «У своїй хаті своя правда, і сила, і воля». Я ж дозволю собі додати – і своя рідна Церква. Адже нині ми отримали унікальну можливість, на яку триста років чекали українці, і її потрібно обов’язково використати, – переконаний народний депутат.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (ви ще не оцінили)
Loading...