Останній недекомунізований пам’ятник на Здолбунівщині невідомі розмалювали нацистською символікою. Йдеться про погруддя Миколі Приходьку, яке, попри рішення Здолбунівської міської ради про перенесення його на територію нашого музею, досі залишається на площі перед залізничним вокзалом.

Нагадаємо, рішення про демонтаж пам’ятника Миколі Приходьку Здолбунівська міська рада ухвалила ще 14 червня 2017 року. Відповідно до нього, монумент мали не просто демонтувати, а передати його Здолбунівському районному історико-краєзнавчому музею. На ці потреби депутати передбачили кошти у бюджеті 2018 року. На території музею підготували готувати майданчик для переміщення погруддя, яке, згідно з рішенням, мали здійснити до 8 травня 2018-го.

Однак пам’ятник так і залишився на своєму місці, оскільки торік у травні його переміщенню завадили «активісти», котрі стали на захист Приходька, мотивуючи це тим, що той був не комуністом, а героєм війни, тож ніяка декомунізація на пам’ятник поширюватися не може. Тоді ледве не дійшло до бійки, однак у результаті погруддя так і залишилося на площі. Щоправда, того дня проводити роботи з незрозумілих причин не прибули й міські комунальники…

Згодом у міськраді встановили вже іншу дату перенесення пам’ятника –  демонтувати його мали до 11 липня 2018-го, перед тим провівши «роз’яснювальну роботу» серед здолбунівчан. На цьому історія з Приходьком якось сама собою затихла…

Хоч, схоже на те, що її завершення відбудеться саме собою: судячи зі стану погруддя, гіпсовому Приходьку вже недовго залишилося зустрічати тих, хто приїздить потягами до Здолбунова.

До слова: За свідченням істориків, здолбунівчанин Микола Приходько належав до  радянського партизанського загону «Переможці», командиром якого був полковник НКВС Дмитро Мєдвєдєв. Сам Приходько проходив навчання у розвідшколі НКВС, був зв’язковим енкавеесівця Миколи Кузнєцова.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній бал: 5,00 із 5)
Loading...