На  Здолбунівщині 14 грудня відбувся захід, який засвідчив, що наш край активно розвивається, реформи мають успіх і перспективу, а звіти керівників району можуть бути цікавими та динамічними.

Перше засідання Ради регіонального розвитку пройшло у Здолбунівському будинку культури цементників з аншлагом: більше дізнатися про зроблене в останні роки у нашому районі, а також про плани на майбутнє зібралися і представники влади та бізнесу, і звичайні жителі Здолбунівщини.

Учасники дійства, які прагнули більше дізнатися про те, що вдалося зробити у районі за останніх три роки, і  якою є стратегія розвитку на наступну «трирічку», почули багато цікавої і чіткої інформації.

На початку товариство привітав заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Корнійчук, який розповів про ті пріоритети розвитку, які наразі є стратегічними у нашій державі та області зокрема. Гість згадав і про освіту та медицину, і про децентралізацію. Адже як би не намагалися деякі адепти стагнації протистояти змінам, практика таки засвідчує правильний напрямок втілюваних реформ.

Власне, важливо те, що результативність таких новацій можна спостерігати на практиці і на цілком реальних «картинках». Саме так – з детальною фотопрезентацію та чіткою інформацією про зміни, які відбулися у районі протягом трьох останніх років – перед учасниками заходу звітував очільник Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.

Навіть побіжний аналіз звіту засвідчує незаперечний факт: зроблено багато. Звісно, «на користь» таких змін спрацювала і фінансова децентралізація, яка дала змогу вкладати у розвиток району суттєві кошти, і постійна увага до проблем Здолбунівщини з боку нашого народного депутата, за сприяння якого до району протягом трьох років надійшло 11,6 млн грн субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів.

Однак, розуміючи складність часу, варто віддати належне й прагненню команди райдержадміністрації втілювати ці зміни. Хоч сам очільник РДА під час свого звіту кілька разів наголошував на тому, що дякувати за тисячу замінених вікон у закладах освіти, придбання сучасного флюорографа для Здолбунівської ЦРЛ, будівництво дитсадка у Новомильську та багато інших поліпшень, ремонтів і придбань варто саме платникам податків Здолбуніщини.


Завдяки втіленню вже згадуваних реформ маємо суттєве підвищення зарплатні для медиків «первинки»,  яскраві та зручні класи Нової української школи. Натомість на Здолбунівщині досі немає жодної об’єднаної територіальної громади, що відбилося для нас втраченими коштами, і відповідно, можливостями.

На цьому вкотре наголосив народний депутат від нашого округу Олександр Дехтярчук, який також долучився до засідання Ради регіонального розвитку.

– Децентралізації немає альтернативи,  і затягування – це лише втрата можливостей. Адже децентралізація – це рух знизу, який змінює наше життя, – зауважив нардеп, закликавши усіх до об’єднання навколо державницьких позицій, незалежно від політичних вподобань.

Про те, чим житиме наш край протягом найближчих трьох років, розповів перший заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації  Леонід Власюк. З його виступу присутні зрозуміли, що проект стратегії розвитку Здолбунівщини детально розпланований, і його практичне втілення дасть змогу успішно продовжити «капітальний ремонт» району.

У тому, що в нашому районі можна розвивати не лише промисловість та сільське господарство, а й туризм, переконувала начальник відділу культури та туризму Здолбунівської РДА Елеонора Стеценко. У районі є багато туристично привабливих об’єктів, і ця галузь цілком може стати прибутковою.

Йшлося під час заходу і про духовну єдність. Адже саме зараз в Україні відбуваються історичні події, пов’язані з процесом створення Єдиної Української православної церкви. Тож до учасників засідання звернувся настоятель Свято-Успенського храму УПЦ КП  м. Здолбунів  о. Дмитро, який закликав усіх до об’єднання задля майбутнього України.

На завершення заходу Сергій Кондрачук закликав усіх долучатися до напрацювання стратегії розвитку нашого краю. Вочевидь, важливо, щоб громада почула цей заклик, і пропозиції «з місць» таки прозвучали. Адже саме за таким принципом можна вибудувати найактуальніші плани розвитку району на майбутнє.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (4 голосів, середній бал: 5,00 із 5)
Loading...