Про якість та безпеку води поверхневих водойм в санкціонованих місцях масового відпочинку (пляжах) міста: по вул. Старомильська, Заводська та у гідропарку по вул. Шевченка розповіли фахівці Здолбунівського районного лабораторного  відділення  Рівненського міжрайонного відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний  центр МОЗ України».

За інформацією лікаря Здолбунівського РЛВ  Сергія Матвійчука, поданою на сайті Здолбунівської РДА, результати останніх досліджень від 15 червня 2019 року засвідчують, що вода з водойм по вул. Старомильська, Заводська та у здолбунівському гідропарку не відповідала вимогам за показником забарвленості.

Також вода з водойм по вул. Старомильська та Заводська не відповідала вимогам за показником БПК5 (біохімічна потреба в кисні) – 9,7 і 8,8 мгО2/ дм3  (за норми – 4,0 мгО2/ дм3). В усіх водоймах високий показник окисності (16,0-20,0 мгО2/дм3), який  не регламентується, але свідчить про значну кількість у воді органіки. Показники БПК, окисності, розчиненого кисню є  критеріями  оцінки рівня забруднення водойми органічними речовинами та здатності до самоочищення.

З позитиву фахівці відзначили високий вміст у здолбунівських водоймах кисню (8,3-11,8 за норми не менше 4,0 мг/дм3), що свідчить про здатність до самоочищення та придатність для життя різноманітних водних організмів, зокрема риби. За останніми санітарно-мікробіологічними  показниками (важливими показниками епідемічної безпеки), вода з  водойм по вул. Заводська, вул. Шевченка (гідропарк) не відповідає санітарним вимогам: індекс лактозопозитивних кишкових паличок складав-6200, 13000 відповідно, за норми не більше 5000. Вода з водойми по вул. Старомильська відповідає санітарно-мікробіологічним вимогам. До речі, торік у купальний сезон (липень, серпень 2018 року) цей індекс становив понад 240000. У червні воду в місцях масового відпочинку також досліджували на холеру та холероподібний вібріон, інші патогенні мікроби, гельмінти, кишкові найпростіші. За результатами досліджень збудників  хвороб та паразитів не виявлено. Вода у питних фонтанчиках пляжів та пісок безпечні за усіма показниками.

Фахівці зазначають, на якість і безпеку поверхневих вод значною мірою впливають підвищена температура повітря, гідробіологічний режим водойм,  кількість відпочивальників, тож показники впродовж сезону коливаються.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (ви ще не оцінили)
Loading...