Перший постріздвяний день багатьом жителям Здолбунівщини запам’ятається непересічною подією: 10 січня вперше до нашого району завітав з робочим візитом чинний Глава держави.

Візиту Гаранта Конституції передували безпрецедентні заходи безпеки. Однак схожа практика є звичною під час підготовки зустрічей такого рівня, а, отже, цілком вмотивованою.

Щоправда, і людям з вщерть заповненого залу будинку культури цементників, і тим, хто сподівався зустріти Петра Порошенка на вулиці, довелося попочекати цього спілкування. Утім, згодом з’ясувалося, що Президент затримався у Клевані, спілкуючись з бійцями, які проходять реабілітацію у тамтешньому госпіталі.

І хоч очікування й затягнулося, присутні знайшли чим розважити себе та оточення – у залі зазвучали колядки.

Прибувши до Здолбунова, Президент разом з очільником Рівненської ОДА Олексієм Муляренком насамперед поклав квіти до світлин героїв Небесної Сотні перед БКЦ.

Згодом розпочалося спілкування у залі. Природно, що Глава нашої держави одразу згадав про Томос, який, до слова, присутні у Покровському соборі м. Рівне мали змогу сьогодні побачити «вживу».  Президент говорив про перше Різдво, відсвятковане українцями в Автокефальній Помісній Православній Церкві України, про її визволення від московського ярма і визнання світом, про надзвичайне значення цих подій.

–  Ви не уявляєте, скільки привітань Україна отримала в цей час від міжнародних партнерів, а також, будемо чесними, скільки проклять від ворога. А це означає, що ми рухаємося у правильному напрямку! – зауважив Петро Порошенко.

Утім, йшлося у виступі Глави держави не лише про Томос, а й про впевненість у шляху України до ЄС і НАТО, про здатність нашої армії зупинити російську агресію та подальшу розбудову українських Збройних сил.

– У 2020 році ЗСУ будуть зорганізовані і здатні діяти повністю за стандартами НАТО відповідно до закону про національну безпеку, – зазначив Президент.

Йшлося у президентській промові і про реформи, які усупереч скептицизму консерваторів, засвідчують успішність змін, які відбуваються у країні. Децентралізація, переваги якої вже відчули у сотнях створених в Україні громад, будівництво амбулаторії в селах, Дорожній фонд, завдяки якому нині активізувалося будівництво доріг. До слова, у 2019 році з Дорожнього фонду на будівництво та ремонт доріг буде спрямовано 55 млрд грн, зазначив Глава держави.

Про мову як головний фактор об’єднання нації Порошенко також говорив, згадавши і про мовні квоти, які дали змогу наповнити ефір ЗМІ україномовним продуктом, і про поступ українського кіно. Завдяки державній підтримці кіновиробництва нині йде робота над 69 кінопроектами патріотичного спрямування, зауважив Петро Порошенко.

Завершив свій виступ глава держави оптимістично, висловивши надію на успіх України та її активний рух вперед, до ЄС та НАТО. Після промови відповів на кілька запитань, доволі актуальних для громади. Потому – спільна світлина і багато селфі та індивідуальних фото з Президентом. Власне, саме ці світлини з усміхненими обличчями, якими нині повняться стрічки здолбунівських спільнот у соцмережах, є найкращим підтвердженням того, як Президента сприймають наші земляки. До слова, вже на зустрічі у Рівному Порошенко пообіцяв до Здолбунова ще повернутися.

Фото: офіційний сайт Президента України, О. Козачок. 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній бал: 3,00 із 5)
Loading...