Четверо жінок – парафіянок ПЦУ від учорашнього дня перебувають всередині Свято-Миколаївського храму с. Півче. Під церквою чергують правоохоронці, присутні й прихильники УПЦ МП, яких, до слова, юридично у с. Півче вже не існує. Жінки ж налаштовані рішуче, оскільки досі громада, яка ще в лютому ухвалила рішення про перехід до ПЦУ, а 27 березня пройшла офіційну реєстрацію, жодного разу не мала змоги помолитися рідною мовою у рідному храмі.

Парафіяни ПЦУ постійно намагалися домовитися з опонентами. Пропонували різні варіанти, серед яких – молитися у храмі по черзі. Утім, ні на які поступки прихильники МП на чолі зі священиком не погоджувалися. А згодом священик та парафіяни МП попросили «відбути Великдень та проводи», обіцяючи після свят таки провести конструктивну розмову.

Однак свята минули, а доступу до храму офіційно зареєстрована громада не має досі.

Вчора, 7 травня, члени робочої групи з проведення інвентаризації культових будівель та іншого майна, що є державною власністю, створеної відповідним розпорядженням голови Здолбунівської райдержадміністрації,  представники ініціативної групи парафіян та Півчанський сільський голова прийшли до храму, щоб, відповідно до законодавства, провести інвентаризацію. Однак, розпочати роботу їм не дали змоги. Священик відмовився допускати представників робочої та ініціативної груп до церковного майна. Натомість під храмом вже незабаром з’явилася група молодиків – прихильників МП.

– У результаті чотирьом нашим жінкам вдалося зачинитися у храмі, де вони перебувають і досі – розповідає представниця ініціативної групи пані Галина. – Наші ж опоненти викликали поліцію, аби священик  написав заяву щодо того, що його начебто взяли у заручники. До речі, священик раніше вже подав на нашу громаду позов до суду щодо того, що його начебто незаконно  звільнили з роботи. Побачимо, що вирішить суд. Але ми, громада, хочемо молитися у своєму храмі рідною мовою і маємо на це повне право!

Наразі, станом на 9 ранку жінки так і залишалися всередині храму, а поряд з ним чергували поліцейські.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній бал: 5,00 із 5)
Loading...