Парафіяни Свято-Покровського храму ПЦУ 11 травня не змогли відправити богослужіння на подвір’ї храму.  Про намір відслужити молебень громада, яка ще в лютому цього року більшістю голосів засвідчила свою прагнення перейти до ПЦУ, а 26 березня пройшла офіційну реєстрацію, заздалегідь повідомила місцеву владу.

Однак Служба Божа так і не відбулася, оскільки окрім парафіян ПЦУ, до подвір’я храму підтягнулися й представники УПЦ МП. Як свідчать жителі Будеража, туди прийшли не лише віряни МП з їхнього, а й люди з сусідніх Мостів, а також священики з різних парафій УПЦ МП. Прикметно, що серед них були навіть мами з візочками, які були готові стати на захист «свого» храму. Цілком зрозуміло, що в таких умовах словесне протистояння між присутніми поблизу храму людьми загострилося.

Згодом до храму прибули  правоохоронці, які, втім, так і не почули  парафіян ПЦУ, які мали при собі документи, котрі підтверджували офіційну реєстрацію громади, що й засвідчує її право молитися у сільському храмі.

Згодом представники ПЦУ  таки зайшли на подвір’я храму. Проте  пізніше на подвір’ї церкви залишилися поліцейські, зовні – представники УПЦ МП. А через деякий час храм с. Будераж таки було опечатано.

Наразі численна будеразька громада ПЦУ має намір і надалі відстоювати своє законне право молитися рідною мовою у свій церкві.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середній бал: 4,67 із 5)
Loading...