«Община УПЦ с. Новая Мощаница подтвердила свою верность канонической Церкви»…, «Верующие ровенского села Будераж подтвердили свою верность УПЦ» – це – декілька заголовків матеріалів на сайті «Союз православных журналистов», які стосуються життя релігійних громад Здолбунівського району. Саме цей сайт останнім часом найактивніше висвітлює «перемоги» вєрующіх УПЦ (МП) зі всієї України, у тому числі, і зі Здолбунівщини, які, нібито, ніяких рішень про перехід до Православної Церкви України не приймають, а, навпаки, воліють лишатися у лоні московського патріархату.

Сьогодні, 12 лютого, до цих матеріалів додався ще один: «Захват храма УПЦ в селе Копытково возглавил глава райгосадминистрации», де стверджується, що до Копиткового нібито приїхали немісцеві люди…

Натомість три дні тому на «Фейсбук» сторінці голови Здолбунівської РДА Сергія Кондрачука з’явилася інформація про цю подію з фото та відео, на яких жителі Копиткового можуть легко впізнати своїх земляків, оскільки до храму того дня прагнули увійти саме місцеві жителі. У матеріалі безліч іншої інформації, яка, за свідченнями очевидців тих подій, не відповідає дійсності.

То де ж правда? Хто обманює – сайт прихильників московського патріархату чи голова РДА, який так само писав про переходи у тій же Новій Мощаниці, Півчі та інших селах Здолбунівщини?

До вашої уваги, шановні читачі, скрін ще одного матеріалу під заголовком «Община УПЦ села Пятигоры подтвердила свою верность канонической Церкви», який з’явився на сайті «СПЖ» 9 лютого.

Як бачимо, автори матеріалу стверджують, що участь у «собрании в храме» взяло «130 человек», 120 з яких «выразили искреннее и безоговорочное желание не менять юрисдикцию и остаться в лоне Украинской Православной Церкви».

А тепер до вашої уваги відео (його надав житель с. П’ятигори Ігор Щебет), як насправді проходили збори того дня у храмі села П’ятигори: від моменту голосування, підрахунку голосів до слів священика про те, що збори закінчено.

Опубліковано Ольгою Мельник Вівторок, 12 лютого 2019 р.

 

Упустимо той момент, що з вуст головуючого прозвучала фраза не хто за «безоговорочное желание не менять юрисдикцию и остаться в лоне Украинской Православной Церкви», а «хто за батюшку, за нашу церкву…», що, погодьтесь, трохи «не те».

Упустимо й слова однієї з парафіянок про «чужих людей» та досить курйозну розмову двох жінок (на відео з 3 хв 30 сек по 4 хв.15 сек), яка ставить під сумнів той факт, що участь у зборах брали справді «активные прихожане церкви», як йдеться у матеріалі.

Але ми не можемо упустити те, як порахована кількість голосів з «30» легким помахом руки журналістів «СПЖ» (припускаємо, що насправді ці статті пишуть священики Здолбунівського благочиння МП) перетворилося у «120».

Заради об’єктивності додамо, що пані, яка рахувала голоси, могла не порахувати з десяток тих, хто насправді підняв руки. Але з відео зборів чітко видно, що ні про яких порахованих 120 осіб, які «за канонічну церкву» і близько не може йтися…

То чи можна вірити іншим статтям на сайті «СПЖ», які стосуються так званих зборів «в поддєржку УПЦ» у Новій Мощаниці, Будеражі, Кунині? Висновки робіть самі.

Закінчимо цей матеріал ще одним скріном: коментар настоятеля Мізоцького храму московського патріархату Олександра Карпюка та відповідь на цей коментар від рівненської журналістки Світлани Сироти. Читаючи матеріали на сайті «СПЖ», додати до цих коментарів нічого…

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (11 голосів, середній бал: 4,64 із 5)
Loading...