завантаження

Кожна людина має природне невід’ємне і непорушне право на охорону здоров’я – так записано у преамбулі закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я». Для забезпечення одержання пацієнтами медичної допомоги належної якості, МОЗ України затвердило відповідний Порядок контролю (наказ від 28.09.2012 №752).

У системі контролю за якістю надання медичної допомоги є, серед іншого, такі складові, як  відповідність кваліфікаційним вимогам медичних працівників та забезпечення прав та безпеки пацієнтів під час надання їм медичної допомоги.

У Здолбунівську центральну районну лікарню на відповідальну посаду ургентного хірурга у березні минулого року було призначено пенсіонера В.Антонюка-Кисіля. Подейкують, що без відповідних кваліфікаційних вимог (до речі, не його одного). Якщо це так, то про існування зазначеного вище Порядку у цьому закладі нічого не знають. Або не хочуть знати, бо безпекою пацієнтів надто не переймаються.

Медична спеціалізація Антонюка-Кисіля, починаючи з 1975 року – судинна хірургія, а це значить, що ні вирізати апендикса, ні видалити каміння жовчного міхура, ні ушити проривну виразку шлунку чи прооперувати банальну грижу і багато інших операцій, якими повинен володіти ургентний хірург районної лікарні заступаючи на чергування, він не може – не має такого досвіду.

imagesОднак, посаду займає і зарплату отримує. Що робить під час зміни? Напевно, оглядає хворих, виставляє діагноз (чи правильно – не факт), бо зобов’язаний. Чи оперує у невідкладних випадках? Якщо так, то ризикує життям простих Здолбунівчан і сільських жителів району. І це найбільш небезпечно, бо найціннішим у людини – її здоров’ям і життям – знівельовано. Не будь-ким, а широко розрекламованим на районному рівні «успішним» керівником, головним лікарем Здолбунівської ЦРЛ В.Сухляком. Впевнений у своїй вседозволеності та безкарності, чхати він хотів на якісь там порядки, накази чи закони – вони не для нього писані. Він і сам свого часу був призначений В.Шулем не зовсім законно. Благо, хворих не лікує. Однак те, що не усвідомлює можливих наслідків своїх кадрових рішень – жахливо.

За наявною інформацією, Сухляк має особисті зобов’язання перед Антонюком-Кисилем. Останній позбувся посади оперуючого судинного хірурга у 2012 році за обставин, про які не напишуть ЗМІ, бо справу зам’яли. Її суть не в банальних поборах. Те, що дозволяв собі цей лікар, виходить далеко за рамки порядності. Однак, саме з такими особами і має справу Сухляк. Без всяких вагань розрахувався він зі своїм боргом коштами державного бюджету та здоров’ям місцевих жителів. І хоч позаочі Антонюка-Кисіля називають «сторожем» у лікарні і Доктором Пі, головного лікаря ЦРЛ це мало хвилює.

Будь у Сухляка хоч крапля порядності, то з його розумінням розстановки кадрів міг би влаштувати Антонюка-Кисіля стоматологом у приватній структурі своєї родини. Хай би той ще і зуби полікував, це ж менш ризикована процедура, ніж, наприклад, операція на шлунку. І кошти платників податків зекономив би. Але поступати порядно, як виявляється, не в стилі недавно спеченого обласного обранця. Не так вихований. В іншому випадку, хіба дозволив би собі отримувати зарплату за роботу стоматологом, яку не виконував? Чи приховав би своє перебування за кордоном за фальшивим лікарняним листом, в результаті чого державна казна позбулася кількох тисяч гривень. Скажете дрібниці? Для нього – так, дня нас з вами – черговий ляпас. За маскою успішного керівника і добродійника ми не змогли розгледіти цинічного кар’єриста, який для досягнення своєї цілі не зупиниться ні перед чим. А ціль є – посада в області, до якої наполегливо готується.

Феномен В.Сухляка має просте пояснення – батькова фінансова спина. Заручившись підтримкою найпотужнішої в районі партії, зав’язавши стосунки з потрібними особами та прикупивши місцеві інтернет-ресурси, Сухляк швидкими темпами з невідомого клерка-стоматолога перейшов у статус не лише депутата облради, але й неперевершеного керівника, якого Здолбунівщина досі не знала. Диву дивуєшся, як ми жили до цього часу? Ремонти у лікарні не проводились, допомогу благодійники не надавали, діти на відпочинок не їздили, та що там, зупинок автобусних не тямили де і як поставити (зараз маємо взірець архітектурного витвору!). І тут (ну нарешті, дякувати Богу), послало нам небо довгоочікуваного Сухляка.  Досвідчені мужі-господарники аж роти по-роззявляли від такої «діяльності». За щоденною клопіткою роботою їм і в голову не приходило, що не обов’язково гарно танцювати, варто лише вміти гарно кланятись.

Було би смішно, якби не так сумно. Ми маємо право на помилки. Ми маємо право бути обманутим і вірити, що король одягнений навіть тоді, коли він голий. Та чи пробачать нам наші діти і внуки чергову підміну понять, коли з невігласа роблять праведника? Якщо ми не навчимося бачити сьогодні – завтра нічого не зміниться. Ще не так давно ми прогнали доброго «господарника», який, прикриваючись лицемірною маскою, пив кров з народу, і ось знову наступаємо на ті ж самі граблі. Наступаємо, і дивуємось, звідки беруться нові януковичі і чому помирають від лікарської халатності маленькі Миколки…

P.S. Замість оголошення. Є непідтверджена інформація, що Антонюк-Кисіль поновив сертифікат лікаря-хірурга і отримав дозвіл на проведення оперативних втручань, яких раніше не робив. Але то нічого, натренується. Вчитися ніколи не пізно, навіть у пенсійному віці. Ви, шановні Здолбунівчани, для котрих вперте переконання у порядності Сухляка важливіше за особисте здоров’я, маєте можливість посприяти Антонюку-Кисілю у набутті ним практичного досвіду. То ж, звертайтесь. З графіком чергувань новоспеченого спеціаліста у галузі загальної хірургії Вас ознайомить особисто головний лікар Здолбунівської центральної районної лікарні Владислав Сухляк, робочий телефон: 2-53-61.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (ви ще не оцінили)
Loading...