Олександр Дехтярчук долучився до засідання Рівненської регіональної платформи, яке відбулося 30 жовтня у Рівненській ОДА. На засіданні йшлося про законодавче забезпечення реформи децентралізації державного управління та бюджетну політику 2018-2019 років.

Окрім того, присутні обговорили виконання бюджетів органами місцевого самоврядування у 2018 році та особливості формування бюджету 2019 року.

До заходу також долучилися представники обласної адміністрації та обласної ради, фахівці Асоціації міст України, Офісу реформ в Рівненській області, керівники об’єднаних громад.

Учасники заходу погодилися з тим, що децентралізація є однією з найуспішніших реформ в державі. Нині на Рівненщині створено 34 ОТГ. У результаті об’єднання громади спрямували 120 мільйонів гривень на реалізацію своїх проектів – ремонт доріг, освітлення вулиць, майданчиків та інших важливих соціальних об’єктів. Кошти інфраструктурної субвенції стали потужним інструментом для розвитку ОТГ.

Водночас «у виграші» залишилися ті, хто об’єднався  з самого початку, зазначив Олександр Дехтярчук. Спілкуючись з присутніми, він звернув увагу і на найпроблемніші питання, пов’язані з формуванням бюджету. Йдеться про освітню субвенцію, якої не вистачає багатьом ОТГ. Однак вже у наступному 2019 році коефіцієнт наповнюваності класів у сільській місцевості переглянули, очікуються додаткові кошти і на інклюзивну освіту.

Олександр Дехтярчук розповів також про особливості планування Держбюджету-2019. Проект бюджету передбачає, що всі ОТГ, в яких відбудуться вибори до кінця 2018 року, у 2019 році перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом. Утім, народний депутат наголосив, що підтримка місцевих бюджетів додатковими дотаціями зберігатиметься, оскільки дефіцит фінансування освіти та медицини не повинен впливати на якість надання послуг та рівень життя людей, повідомляють на сайті «Громади Рівненщини».

Учасники регіональної платформи озвучили пропозиції до Державного бюджету-2019 щодо  підвищення фінансової спроможності об’єднаних громад. Усі їх передадуть до Асоціації міст України, де їх опрацьовуватимуть спільно з народними депутатами України задля удосконалення законодавчої бази.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (ви ще не оцінили)
Loading...