На Здолбунівщину 7 березня з’їхалося багато почесних гостей, адже у краї пройшла урочиста академія «Дорогами поета на Рівненщині» на честь 30-річчя від початку Шевченківської естафети на Рівненщині.

Цього дня естафету урочисто передали Острозькому району. На Рівненщині вона стартувала у 1989 році з ініціативи Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України. Естафета передається тим районам, де у 1846 році побував Тарас Шевченко. Це Радивилівщина, Дубенщина, Здолбунівщина, Острожчина, Кореччина та Гощанщина.

На урочисту академію на Здолбунівщину з’їхалися гості з усіх цих районів та Рівного, завітало на свято й багато наших земляків.

Учасників академії привітав народний депутат України від нашого округу і Олександр Дехтярчук, зауваживши, що патріоти повинні насамперед гуртуватися не навколо прізвищ, а навколо державницької ідеї та позиції.

–  Хочу вірити, що Україна почує Шевченкові слова, який висміював український розбрат та тих гетьманів, котрі не розуміли української душі. Наша перемога – в єдності і згуртуванні. Тож шануймо Шевченка і вірмо в завтрашній день! – зазначив народний депутат.

Важливо, що Шевченківське свято у Здолбунові вдалося по-справжньому щирим. Потужно та проникливо звучали пісні на слова Кобзаря у виконанні місцевих талантів та гостей. Коли співали наймолодші, відчувалося, наскільки Шевченко може бути сучасним. Слова Тараса, які звучали зі сцени, вкотре вражали своєю силою. Адже Шевченко  – наш пророк. І ми йому віримо.

«Не смійтеся, чужі люде!
Церков-домовина
Розвалиться… і з-під неї встане Україна.
І розвіє тьму неволі,
Світ правди засвітить,
І помоляться на волі
Невольничі діти!»
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній бал: 5,00 із 5)
Loading...