З вимогою перевірити законність діяльності ігрового бізнесу в населених пунктах нашого округу звернувся до правоохоронних органів народний депутат Олександр Дехтярчук вчора на брифінгу у Верховній Раді України.

Різноманітні ігрові клуби відкриваються останнім часом як гриби після дощу. Ледь не щомісяця з’являються нові вивіски з написанням «Ігровий клуб», «Лото» чи іншими назвами. Нині значна кількість таких закладів функціонує під виглядом операторів державних лотерей. Хоча метою Закону України «Про державні лотереї в Україні» було створення сприятливих умов для розвитку лотерейного ринку, виходячи з принципів державної монополії на випуск і проведення лотерей, забезпечення потреб державного бюджету, прав і законних інтересів громадян.

Закон передбачає і те, що регулятор лотерейного ринку – Міністерство фінансів – розробить до нього ліцензійні умови, які, з одного боку, регламентуватимуть кожен з аспектів випуску лотерей, з іншого – пропишуть механізми контролю операторів з боку держави. Однак, через тривале розроблення ліцензійних умов, які були затверджені постановою Кабміну лише у 2017 році, та відсутність контролю з боку держави утворилась мережа нелегальних гральних закладів.

Наразі досить розповсюдженими є випадки встановлення у приміщеннях колишніх гральних закладів та казино автоматів, комп’ютерної техніки та обладнання локальних мереж з можливістю доступу до мережі інтернет. Такі автомати продовжують витягати з кишень українців останні гроші, руйнуючи сім’ї та долі людей. Сумно й те, що нерідко клієнтами цих закладів є підлітки.

Тож боротися з нелегальним азартним бізнесом в Україні можна лише одним способом – встановленням жорсткого контролю з боку правоохоронних органів та територіальних громад, вважає Олександр Дехтярчук.

– Зважаючи на численні звернення виборців з мого округу, я звертаюсь до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та очільника Національної поліції України Сергія Князева з вимогою вжити дієвих заходів щодо перевірки гральних закладів, дотримання ними вимог чинного законодавства у ході діяльності, виявлення фактів незаконного функціонування підпільних ігрових клубів, а також встановлення можливої причетності до такого грального бізнесу корумпованих представників органів влади і силових структур та притягнення винних осіб до відповідальності, – зазначив народний депутат.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (ви ще не оцінили)
Loading...