Скандал навколо справ проти Петра Порошенка – керівник слідчої групи ДБР заявив, що на нього тиснули і вимагали не закривати справи, в яких немає складу злочину. Олег Корецький вів чотирнадцять справ проти п’ятого президента. Нині він побоюється звільнення і переслідувань вже проти себе. Про це він заявив в інтерв’ю незалежним журналістам.

Тиск на слідство, вимога не закривати завідомо порожні справи і викликати на непотрібні допити Петра Порошенка – сенсаційною заявою розродився слідчий, що вів 14 справ проти екс-президента.

Пряма мова: «Уже дійшло до того, що орієнтовно в березні вони у зв’язку з тим, що я наполягав, що потрібно приймати вже рішення про закриття кримінальних проваджень де ми не вбачаємо складу злочину, у мене почали забирати провадження… Там потрібно було порядка 10 закривати»

Його виступ в ЗМІ фактично перевернув догори дригом хід судового процесу, де Порошенку мали обрати запобіжний захід – особисті зобов’язання, із вилученням закордонного паспорту і забороною поїздок по регіонах.

Сторона звинувачення в терміновому порядку відкликала свої вимоги. А сам слідчий Корецький заявив – тепер вже готується до того, що переслідувати будуть його.

Корецький – один з фігурантів так званих плівок Труби. На них – голоси, схожі на голоси топ-чиновників Офісу Президента і слідчих ДБР обговорюють справи проти Петра Порошенка, обіцяють «зробити їх пріоритетними» та частіше викликати екс-президента на допити.

Пряма мова: «Місяця півтора тому Бабіков і керівник групи каже – викликайте Порошенка по всіх кримінальних провадженнях. Я кажу – почекайте, чого ми маємо викликати його по всіх кримінальних провадженнях, якщо ми в половині вже допитали його. Ми не будемо такими дурницями займатися».

Корецький стверджує, що вже кілька місяців намагався переконати керівництво завершувати сумнівні справи.

Пряма мова: «Коли декілька місяців тому я все-таки почав настаювать натому, що давайте все-таки приймати рішення, бо не правильно, не можна так, ви розумієте, будь-які строки порушуються, тоді я став їв взагалі неугодний і вони кажуть – ми тебе не бачимо – уході. Я кажу я не буду сам іти – тоді ми тебе скоротимо. А хто таке сказав? Бабіков»

Бабіков, колишній адвокат Януковича, а нині по суті керівник Державного Бюро розслідувань. За словами Корецького, саме він особисто тиснув на слідство, і визнавав, що в деяких справах навіть немає складу злочину. У Державному Бюро розслідувань відреагували на скандал і заявили, що Корецький спекулює. Проте, не спростували жодного з озвучених ним фактів.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній бал: 5,00 із 5)
Loading...