Наприкінці минулого року депутати Верховної Ради України підтримали продовження мораторію на продаж землі в Україні. Однак одразу після голосування у Парламенті зареєстрували два проекти постанов про скасування цього рішення. Тож закон не вступив у дію, і фактично мораторій на продаж землі в Україні не діяв протягом п’ятнадцяти днів. Лише 17 січня нардепи розглянули згадані постанови про скасування мораторію, проте жодна з них не набрала необхідної кількості голосів.
Утім, за період, доки мораторій не діяв, жодної ділянки землі в Україні ніхто не продав, зауважує народний депутат від нашого округу Олександр Дехтярчук. Тож політики, котрі спекулювали на твердженні, буцімто олігархи прагнуть скупити українську землю, отримали показовий урок. Адже насправді дні «без мораторію» засвідчили, що «лякалки» про тотальний розпродаж української землі є радше надуманими, аніж правдивими.
– У регіонах України ставлення людей до запровадження ринку землі є різним. Скажімо, на Рівненщині таку перспективу схвалюють 40% громадян. Причому, кількість тих, хто не підтримує запровадження ринку землі, більша у містах, аніж у селах. Містяни, які свого часу приватизували квартири і стали власниками державного житла, чомусь заперечують право тих, хто живе у селах, аналогічно отримати у власність земельні паї. Натомість маємо жахливу цифру: з тих, хто у дев’яностому році отримав земельні паї, наразі померли 1,4 млн громадян. Вони так і не стали повноцінними власниками землі. То скільки ж українським політикам потрібно ще чекати, щоб усвідомити, що запровадження ринку землі – це не є її продаж! Йдеться насамперед про те, що земля зможе стати предметом застави у банку, щоб її власники могли отримати кошти на розвиток індивідуального чи фермерського господарства. Ми усі хвилюємося за українське село, але для того, щоб воно розвивалося, потрібно створити сприятливі умови для ініціативних людей, які прагнуть організувати у селах фермерські господарства, займатися городництвом і садівництвом. Саме тому я не голосував за закон про мораторій на продаж землі, – розповідає Олександр Дехтярчук.
Одним з кроків, який забезпечить «зелене світло» для втілення таких ініціатив у селах, є саме запровадження ринку землі у нашій країні, про який на початку цього року багато говорили у Парламенті. Як зазначив народний депутат, дякуючи «дням без мораторію», у сесійній залі розгорнулася дуже серйозна дискусія, наслідком якої стало протокольне рішення Верховної Ради з дорученням Кабінету Міністрів України до травня розробити пакет законопроектів, які можуть забезпечити запровадження прозорого ринку землі в Україні.
– Дискусія повинна відбуватися і на місцях, щоб люди розуміли, про що йдеться. Наприклад, у Конституції України записано, що землю не можна продавати іноземцям. Тож ті, хто розводиться про те, що іноземці скуплять наші землі, просто вводять людей в оману. Варто пам’ятати і про те, що у нас близько 10 млн земельних паїв розміром 2-4 га. Тож як олігархам вдасться скупити цю землю – незрозуміло, – зауважує народний депутат.
На його переконання, майбутній законопроект повинен обмежити кількість землі, яку можна скупити «в одні руки». Також він має визначити мінімальну ціну на один гектар землі, врегулювати використання землі як предмета банківської застави.
– Це стимулюватиме і розвиток української економіки, і розвиток українських сіл. Адже тоді до нашого села врешті «прийдуть» гроші, – резюмував Олександр Дехтярчук.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (ви ще не оцінили)
Loading...