Корисне заняття в Університеті третього віку відбулося днями на базі Здолбунівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

У ньому взяли заступник начальника управління-начальник відділу грошових виплат і компенсацій Людмила Якубчик, начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Вікторія Ковтонюк та заступник начальника Здолбунівського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Рівненській області Наталія Лещенко.

Працівники управління проінформували присутніх про механізм призначення субсидій на неопалювальний період, про новий порядок призначення і перехід на грошову форму виплати пільг з 1 жовтня поточного року. Також зазначили, що з 1 жовтня 2019 року монетизація в Україні запрацює повністю – кожен субсидіант отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що зекономлено.

Фахівці наголосили на необхідності в найкоротший термін повідомляти управління про зміну адреси фактичного проживання, складу сім’ї та інших обставин, що впливають на право отримання соціальних виплат. Зазначена інформація потрібна для проведення перевірки фактичного місця проживання та, в разі необхідності, обстеження матеріально-побутових умов проживання, а також для проведення перерахунку розміру виплати.

Наталія Лещенко розповіла присутнім про перерахунок пенсій з 1 липня 2019 року. Оскільки, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, збільшено з 1497 грн до 1564 грн, прожитковий мінімум на одну особу – з 1853 грн. – до 1936 грн. У зв’язку з цим перераховано мінімальний розмір пенсії та доплати і підвищення до пенсій, які залежать від прожиткового мінімуму.

Під час заняття слухачі мали можливість поставити актуальні запитання та отримати вичерпні відповіді, повідомляють на сайті Здолбунівської РДА.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (ви ще не оцінили)
Loading...