Делегація з Дубенщини побувала на урочистостях з нагоди інтронізації Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Цей важливий для нашої Церкви захід відвідали народний депутат Олександр Дехтярчук, міський голова м. Дубно Василь Антонюк, настоятель Свято-Іллінського собору о. Ігор Когут, керівник Спілки роботодавців Дубенщини Юрій Іващенко.

Як зазначив Олександр Дехтярчук, дубенчани отримали унікальну можливість привітати митрополита Епіфанія зі вступом на престол та 40-річчям, яке він відзначив саме в день інтронізації. У подарунок Блаженнішому наші земляки вручили картину, написану місцевим художником  Миколою Тимчаком. На цьому полотні зображений Дубенський монастир Чесного Хреста, зруйнований безбожною радянською владою, та мощі преподобного Іова Почаївського, який був ігуменом цього монастиря з 1584 до 1597 року.

Митрополит отримав від дубенчан і запрошення відвідати наш край. Блаженнішого запросили відвідати кілька знакових для нашого краю заходів –  вшанування героїв найбільшого бою УПА в урочищі Гурби на Здолбунівщині, пошанування річниці битви під Берестечком та святкування Дня міста Дубно. Запрошення з пропозицією відвідати Дубно митрополиту Епіфанію передав особисто Василь Антонюк.

За запрошення на близьку для нього Рівненщину Блаженніший щиро подякував та пообіцяв сформувати свій робочий графік з урахуванням цієї пропозиції.

Згодом делегація з Дубенщини, на пропозицію  Блаженнішого, взяла участь у вечірньому богослужінні перерви у Святій Софії Київській. До слова, це перше богослужіння, яке відбулося у цьому соборі після тривалої перерви.

Наступного дня гості взяли участь у чині інтронізації предстоятеля Православної Церкви України Епіфанія – величній події, яка ставить остаточну крапку у питанні канонічності Православної Церкви України. На інтронізації були присутні перші особи держави – Президент України Петро Порошенко, голова Верховної Ради Андрій Парубій, міністри, творча еліта… Були серед присутніх і представники Вселенського Патріархату. Зокрема митрополит Галльський Еммануїл також привітав усіх зі створенням Православної Церкви України.

– На згадку про цю історичну подію залишився подарунок митрополита Епіфанія – пам’ятна монета. Ми ж побажали Блаженнішому натхнення на плідну працю задля розбудови Православної Церкви України, – розповів Олександр Дехтярчук.

 

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (ви ще не оцінили)
Loading...