Якою б не була погода, а третього великоднього дня наші земляки та чимало гостей здалеку з’їжджаються на Гурби – у місце, де сімдесят п’ять років тому відгримів найбільший в історії УПА бій, де у лісах покояться ті, хто у ті буремні часи став на захист України попри чисельну перевагу ворога.

Це місце справді особливе. Це  легко відчути, якщо приїхати на Гурби у дні, коли там тихо та безлюдно. Це просто усвідомити, якщо разом з сотнями інших небайдужих людей разом співати український гімн, за змогу виконувати який вголос і полягли ті хлопці-упівці.

Тому з самого ранку дивно було чути, що «небайдужі» жителі Мізоча та Кунина перекрили шлях, яким на Гурби добирався практично увесь транспорт. «Небайдужі» вимагали ремонту дороги – для мізочан це цілком виправдана вимога, як і для жителів великої кількості інших населених пунктів нашої країни. Проте така «акція» саме цього дня і саме на дорозі до Гурб виглядала, м’яко кажучи, цинічно. Бо там, де шанують пам’ять, ультиматумам та «акціям» таки не місце. А спроби щось комусь довести у таких обставинах виглядають не так щирим обуренням, як наслідком чийогось підбурювання – принаймні таке враження складалося у тих, хто був змушений об’їздити «протестувальників» іншим шляхом. (Фото з “Фейсбук” сторінки Олексія Козачка).

Але пам’ятне дійство на Гурбах відбулося, і всі, хто побував там сьогодні, мали змогу помолитися за загиблих вояків УПА та наших сучасників-захисників, вклонитися могилам і почути цікаві розповіді директора Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею Олега Тищенка, послухати патріотичних пісень та відчути справжній драйв, яким «зарядив» гурт «Тінь сонця».

Перед початком «Гурбифесту» наші земляки отримали почесні нагороди від духовенства. Серед нагороджених – голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, якому архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон вручив Орден Святого Юрія Переможця за заслуги у відродженні духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви. Благословенну Грамоту з рук владики отримав цього дня і начальник відділу організаційно-інформаційного забезпечення та документообігу Здолбунівської РДА Володимир Дацюк.

Традиційно вшанував пам’ять героїв Гурб і народний депутат від нашого округу Олександр Дехтярчук.

Був цього дня і запашний куліш, і оригінальні писанки від загальноосвітніх навчальних закладів району, і квіти шани від представників влади та громади. Було багато молоді і людей поважного віку.

Натомість не було партійних гасел, без яких дійство на Гурбах обходиться вже роками.  Адже для тих, хто роками приїздить на місце бою у цей день, головною залишається саме потреба віддавати данину пам’яті.

Як пройшов сьогоднішній день на Гурбах – у нашому фоторепортажі. 

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середній бал: 5,00 із 5)
Loading...