В обідню пору 2 квітня до здовбицького парку, де нині полюбляють відпочивати і дорослі, і малі, зійшлося з десяток жителів села з реманентом для садівництва. Адже цього дня народний депутат від нашого округу Олександр Дехтярчук вже вкотре привіз на Здолбунівщину подарунок – саджанці троянд.

Торік квітами від депутата вже мали змогу милуватися здолбунівчани. Сортові темно-червоні троянди ціле літо квітли на кільці поблизу будинку побуту.

Минулого тижня троянди від депутата висадили у Мізочі поблизу тамтешньої церкви та пам’ятника Тарасові Якимчуку.

Тепер тридцять кущів цих квітів Дехтярчук привіз здовбичанам.

– Оце почалася у мене знову «трояндова весна», – каже нардеп, взуваючи робочі чоботи. –  Загалом я вже десь близько двох тисяч таких кущів разом з громадою висадив. У Дубно їх багато квітне, у Здолбунові, ось тепер і в Здовбиці ростимуть.

Ті, хто прийшов на толоку, натомість часу не гають. Хтось робить розмітку, інші вже починають копати ямки.  До спільної праці долучається і Олександр Дехтярчук.

Працюють усі злагоджено та швидко, пересипаючи роботу жартами і доброзичливими кпинами.

–  Ото вже депутат – дивіться-но, як  копає хвацько! – піджартовує хтось із присутніх.

– Та я взагалі люблю у землі поратися, – відказує нардеп та розповідає про троянди, які вже давно купує у «перевіреного» підприємця з Полтавщини і які квітнуть протягом усього теплого періоду року.

– Гарні кущі… От тільки б втрималися вони на цьому місці, щоб ніхто їх до свого обійстя не пересадив, – зауважують збоку. На що інші відказують – мовляв, у Здолбунові нищити чи красти цю красу нічия рука не піднялася.

За спільною працею з одного боку спостерігають дерев’яні козаки – ще один подарунок здовбичанам від небайдужих сельчан.

З іншого – бавляться дітлахи, з цікавістю роздивляючись, що ж воно таке коїться у парку.

Тим часом до гурту приєднується і голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук. Громада ж знову жартує – мовляв, голова райдержадміністрації якраз «на квітку» приїхав.

Роботу звершують швидко – саджанці вже щедро підлиті та підживлені.

Спільну працю відзначають кавою з цукерками. За кавою дівчата розповідають нардепові про свої подальші плани вдосконалення колись занедбаного парку. Кажуть, що мріють встановити тут красиву дерев’яну гойдалку – щоб можна було і відпочити, і фотозону облаштувати, і навіть проводити весільні церемонії на свіжому повітрі. Дехтярчук обіцяє цю справу підтримати. Бо саме так і варто наводити лад та красу у наших містах та селах – спільною злагодженою працею.

Дуже хочеться, щоб результати цієї праці таки вдавалося вберегти від вандалів, які чомусь попри все прагнуть не створювати, а руйнувати. Утім, сподіватимемося, що незабаром здовбицькі троянди таки розквітнуть – усі до єдиної.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній бал: 5,00 із 5)
Loading...