Протягом минулого тижня на Здолбунівщині  на грип та ГРВІ захворіло 330 осіб –  190 дітей і 140 дорослих. Про це інформують у Здолбунівському районному лабораторному відділенні  ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗУ».

На підставі загальних результатів вивчення штамів вірусів грипу, які циркулюють, ВООЗ прогнозує циркуляцію в Північній півкулі у сезоні 2018-2019 років наступних штамів вірусів: А/«Мічиган», A/«Сінгапур» та В/«Колорадо». Особливо небезпечний А/«Мічиган» – новий штам вірусу грипу, який може призвести до важких ускладнень.

Як стверджують медики, ґрунтуючись на багаторічному досвіді спостережень за розвитком епідемічного процесу щодо грипу, даних про стан напруги імунітету до грипу у здорових осіб, дуже низькому охопленні вакцинацією населення в попередні сезони (близько 0,5%), погіршенню соціально-економічної ситуації в Україні, у новому сезоні 2018-2019 років слід очікувати збільшення кількості захворілих, а також випадків тяжких ускладнень грипу.

До слова, за 9 місяців 2018 року в області від грипу померло 4 людини, за аналогічний період 2017 року – 2.

Тож фахівці закликають усіх вакцинуватися та подбати про щеплення дітей, оскільки саме вакцинація є на сьогодні найефективнішим заходом профілактики грипу.

За різними оцінками витрати для кожного хворого, пов’язані із захворюванням на грип чи ГРВІ, коливаються від 400 до 3000 грн. в залежності від важкості хвороби.

Натомість  вартість однієї дози вакцини, що захищає від грипу впродовж сезону, в аптеці №12 ТДВ «Рівнефармація» (має право реалізовувати імунопрепарати, розміщена в терапевтичному корпусі Здолбунівської ЦРЛ) становить: французької «Ваксігрип Тетра» – 293 грн., корейської «Джісі Флю» – 230 грн.

На жаль, поки що на Здолбунівщині вакцинуються від грипу лише поодинокі свідомі громадяни.  У минулому епідсезоні було вакциновано лише 0,25 % від всього населення. Від початку епідсезону 2018 року вакциновано близько 100 осіб, серед яких 60 медпрацівників, 25 дітей до 17 років.

Детальніше про переваги вакцинації можна дізнатися на сторінці Здолбунівського районного лабораторного відділення ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗУ».

Фото ілюстративне.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній бал: 5,00 із 5)
Loading...