Ще від жовтня на Здолбунівщині спостерігається різкий підйом захворюваності на кір. Впродовж дев’яти місяців 2018 року на цю хворобу занедужало 39 людей, у жовтні зареєстровано 43 випадки кору у 29 дітей і 14 дорослих, а протягом листопада захворіло вже 72 людини, з яких 54 дитини та 18 дорослих.

За інформацією Здолбунівського районного лабораторного відділення ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗУ», оприлюдненою у «Фейсбук» групі «Первинка Здолбунівщини», моніторинг інфекційної захворюваності засвідчує, що станом на 22 листопада діагноз кір підтверджений у 154 хворих.

Впродовж жовтня-листопада випадки кору реєструвались в м. Здолбунів – 76, у селах Ільпінь – 8, Богдашів – 7, Здовбиця – 6, Кошатів – 4, Глинськ – 5, Орестів – 2, П’ятигори – 1, Новосілки – 1, Уїздці – 3, Йосипівка – 1, Миротин – 1.

З початку навчального року зареєстровано випадки захворюваності на кір у всіх школах м. Здолбунів та по одному випадку у Глинській ЗОШ І-ІІІ ст. та ДНЗ «Здолбунівське ВПУЗТ».

Випадки кору фіксувалися і в ДНЗ району: «Грайлик» – 1 випадок кору, «Ладоньки» – 2, «Чебурашка» – 3, «Усмішка» – 1, «Ромашка» с. Здовбиця – 2.

Серед захворілих – працівники освіти (вчитель Заліської ЗОШ І ст. і помічник вихователя ДНЗ «Дзвіночок»).

За результатами аналізу вакцинації проти кору встановлено, що у жодному із загальноосвітніх закладів обсяг охоплення щепленнями не досягає рекомендованого ВООЗ (95%). На час виявлення перших хворих відсоток щеплених серед контактних дітей становив: Здолбунівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – 60%, ЗОШ І-ІІІ ст. №7 – 69,8%, ЗОШ І-ІІІ ст. №6 – 80,2%, ЗОШ І-ІІІ ст. №5 – 77,7%, ЗОШ І-ІІІ № 3 – 82,8%, Здолбунівська гімназія – 75,2%.

Натомість масове поширення кору можна зупинити, якщо показник профілактичного щеплення наблизиться до рекомендованого (95%).

Фахівці стверджують, що наразі необхідними є заходи з недопущення невакцинованих дітей у заклади освіти та проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показами. Запровадження відповідних заходів у районі розглядатиме комісія з питань ТЕБ та НС.

Фото ілюстративне.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній бал: 5,00 із 5)
Loading...