У жовтні цього року зафіксовано стрімкий підйом захворюваності на кір у Здолбунівському районі. Якщо впродовж дев’яти місяців в Здолбунівському районі на цю хворобу занедужало 39 осіб, то лише протягом жовтня на Здолбунівщині зареєстровано 43 випадки цієї хвороби.

Загалом з початку року захворіло 82 людини: 57 дітей та 25 дорослих, інформують у Здолбунівському районному лабораторному відділенні ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗУ». Протягом жовтня 30 випадків кору зареєстровано у Здолбунові, 7 – у с. Ільпінь, 4 – у с. Богдашів, по одному у Здовбиці та Кошатові.

Від  початку навчального року зареєстровано випадки захворювань кором серед учнів міських шкіл: ЗОШ I-III ст. №5 (2 випадки), ЗОШ I-III ст. №3 (4 випадки), ЗОШ I-III ст.№1 (3 випадки), ЗОШ I-III ст. № 6 (2 випадки), ЗОШ I ст. №7 (1 випадок).

Фахівці нагадують, що кір – це інфекційне високо контагіозне захворювання. Індекс контагіозності при кору становить 95-96%, тобто на нього захворіють 95-96% сприйнятливих людей, які були в контакті з хворим, незалежно від їх віку. Кір розповсюджується повітряно-краплинним шляхом, коли хворий кашляє або чхає. Можуть захворіти як діти, так і дорослі в будь-якому віці. Інкубаційний період триває до 21 дня. Перші симптоми кору схожі з застудою: висока температура тіла до 38,5-39 градусів, кашель, нежить, почервоніння очей, рясне висипання на шкірі у вигляді червоних плям, що проявляється на шкірі обличчя і розповсюджується на все тіло. Кір може ускладнюватися пневмонією (запаленням легень), отитом (запаленням вуха), енцефалітом (запаленням мозку), ентероколітом (проносом). Після перенесеного кору формується стійкий довічний імунітет. Повторні випадки спостерігаються рідко (2-4%). Немовлята до 3-4 місяців, які отримали пасивний імунітет від матері, не хворіють.

Єдиний спосіб запобігти захворюванню кором – вакцинація! Діти і дорослі, які не отримали профілактичного щеплення, перебувають у зоні ризику. Причиною поширення кору в Україні вважають низький рівень охоплення вакцинацією: у 2016 році понад половину дітей не було щеплено від кору, за 2017 рік цей показник ще зріс.

Використовувана зараз вакцина є 3-х компонентною (кір, паротит, краснуха), якісною (виробництва Бельгії) і сертифікованою в країнах ЄС та в Україні.

Звертаємо увагу батьків: якщо вашій дитині 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення відповідно до календаря. Якщо ж дитина пропустила першу чи другу дози вакцини КПК за графіком, або ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення ви робили дитині, зверніться до медичного закладу, щоб якнайшвидше отримати безоплатне щеплення. Зробити безоплатне щеплення КПК та надолужити пропущені дози вакцини можна усім дітям до 18 років.

МОЗ видано наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Відповідно до цього наказу, впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

  • серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров’я, представників силових структур;
  • студентів навчальних закладів без обмеження віку.

ДУ «Рівненській обласний лабораторний центр МОЗ України» має змогу перевірити рівень імунітету до кору всім тим, хто не має даних про отримані щеплення. Вартість дослідження –  47 грн 27 коп.

Фото ілюстративне. 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середній бал: 3,67 із 5)
Loading...