Протягом  жовтня на Здолбунівщині на кір захворіли 46 осіб. Загалом з початку року захворіло майже дев’ять десятків жителів району, понад 70 відсотків з яких – діти. Ці дані сьогодні оприлюднили у «Фейсбук» групі «Первинка Здолбунівщини».

Загрозливе зростання захворюваності на кір зафіксовано в  Україні загалом: лише за останній тиждень захворіли 1319 людей, а з початку року – понад 35 тисяч. Від ускладнень кору цьогоріч померло 15 людей:  11 дітей і 4 дорослих.

Вірус кору надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6-21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4-5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Кір може спричинити серйозні ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, запалення вуха, мозку — енцефаліту, інших важких ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Специфічного лікування від кору не існує. Зупинити спалах кору може колективний імунітет, коли не менше 95% українців будуть вакцинованими.

Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Дві дози вакцини КПК захищають від кору упродовж усього життя, а у разі хвороби – значно зменшують ризик тяжких ускладнень.

На жаль, через широку антивакцинальну кампанію рівень охоплення щепленнями від багатьох інфекцій, в тому числі і кору, значно знизився впродовж останнього десятиліття. Результатом цього сьогодні є  найвищий рівень захворюваності кором серед дітей віком 5-9 років. Не останню роль зіграла і ситуація з перебоями у поставках вакцин у попередні роки.

Сьогодні район в достатній кількості забезпечений всіма необхідними вакцинами для належного виконання календаря щеплень. Майже 70 відсотків річного плану виконано з вакцинування однорічних дітей та 80 відсотків – з щепленняшестирічок.

Медичні працівники районного центру первинної медичної допомоги закликають жителів району бути відповідальними перед собою та своїми близькими! Якщо Ви пропустили планову ревакцинацію або не отримували щеплення взагалі, не гайте часу – зверніться до лікаря. Надолужити пропущені дози вакцини можна безкоштовно усім дітям до 18 років. Окрім цього, за наказом МОЗ України безкоштовно проводиться обов’язкове профілактичне щеплення дорослого населення із групи ризику (військові, учасники Операції об’єднаних сил, студенти, освітяни, медики).

Фото ілюстративне. 

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (ви ще не оцінили)
Loading...