На цей час свого лікаря вже обрали 70% жителів Здолбунівщини. Ці пацієнти за необхідності зможуть з 1 липня 2019 року отримати за направленням свого лікаря безкоштовні медичні послуги вторинного рівня: рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця та інші аналізи й діагностичні процедури.

Водночас у «Фейсбук» групі «Первинка Здолбунівщини» закликають усіх, хто досі не уклав декларації з лікарями, обов’язково це зробити.  Адже від  укладених декларацій залежить не лише зарплата медичних працівників, а й якість та повнота медичних послуг.

З 1 січня 2019 року змінено умови оплати медичних послуг за програмою медичних гарантій.

Відповідно до переукладеного з НСЗУ договору про медичне обслуговування населення, тариф за одного пацієнта, який не уклав декларацію з лікарем, становить 120 грн. на рік (торік – 240 грн.).

Також за понаднормову кількість декларацій, укладених з пацієнтами (норма: 2000 – терапевти, 1800 – сімейні лікарі, 900 – педіатри), застосовуються понижувальні коефіцієнти залежно від рівня перевищення.

Як результат, у січні поточного року КНП «Здолбунівський РЦПМД» отримає на 180,6 тис. грн. менше в порівнянні з розрахунками за тарифами минулого року.

З другого півріччя держава фінансуватиме лише «зелений список», тобто Національна служба здоров’я оплачуватиме тільки послуги, надані пацієнтам, які підписали декларації.

Фото ілюстративне.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (ви ще не оцінили)
Loading...